• Dolar 12,9437
    Euro 14,524
  • Altın 745.297
    Bist 1831.57
  • ° Ankara

ARDA HAN'DAN YENİ ŞARKI İLE GÜNDEMİ SARSACAK

Amazon'un Türkiye'deki İlk ve Tek “Advertising” Sertifikalı Ajansı: Ingage

''KİLİT'' GÖSTERİMDE...

Ünlü oyuncudan hapis talebi!

Yenimahalle'den Destek

Keçiören'de Sokaklara Estetik Dokunuş

Güncel

Güncel Haberleri

Ali Demirel'in Adı Çankaya'da Yaşayacak

09.08.2021 12:12
Ali Demirel'in Adı Çankaya'da Yaşayacak

Çankaya Belediyesi, Türk televizyonculuk tarihine damga vuran, özellikle, 1980'li yıllarda Levent Kırca ve Oya Başar'ın hazırladığı "Olacak O Kadar" adlı komedi programında canlandırdığı karakterlerle izleyicinin hafızasında yer edinen usta oyuncu, senarist ve seslendirme sanatçısı Ali Demirel'in adını yeni yaptığı parklardan birine verme kararı aldı. Yaşamını tiyatro ve sinemaya adayan, onlarca film ve dizide canlandırdığı karakterlerle halkın sevgisini kazanan Demirel'in ismi, Meclis kararıyla Çankaya'da yaşayacak.

Toplumların sanatla ilerlemesinin mümkün olabileceğini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bu ülkeye değer katmış, halkın sevgisini kazanmış sanatçılarımızın adını yaşatalım ki ülkemizin kültür sanat hafızası canlı olsun. Bir toplumu medeniyet seviyesine getiren kültür ve sanattır. Biz de sanata ve sanatçılarımıza sahip çıkıyor, isimlerini yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

ALİ DEMİREL KİMDİR?

13 Mart 1944'te İstanbul'da dünyaya gelen Ali Demirel, Levent Kırca ve Oya Başar'ın bir döneme damga vuran Olacak O Kadar adlı komedi programında yer alan isimlerden biriydi. Türk tiyatro ve sinema sanatçısı Demirel, sinemada birçok projede, polis, icra memuru, garson gibi karakterleri canlandırdı.