• Dolar 5.86
    Euro 6.52
  • Altın 294.30
    Bist 118664
  • Ankara

ÇOCUK İSTİSMARI EBEBEYNLERE ANLATILDI

ADD UGUR MUMCU'YU 27. YILINDA ANDI

TCDD  “ZAM YAPILMAMIŞTIR “

CHP MUHTARLARI DİNLEDİ

TAKSİMETRE FİYATLARINA YENİ TARİFE

MİNİBÜSÇÜLERİN YENİ BAŞKANI ÖREN

Güncel

Güncel Haberleri

ATIK SUDA ONLİNE ÖDEME UYGULAMASI

14.01.2020 09:27
ATIK SUDA ONLİNE ÖDEME UYGULAMASI

ASKİ genel müdürlüğü atık su ruhsat ve denetim amaçlı alınan suların analiz ücretleri için online ödeme uygulaması başlattı .Endüstriyel üretim yapan firmalar, atık su denetim ve analiz ücretlerini ASKİ mobil uygulaması ya da “http://www.aski.gov.tr” internet adresi üzerinden kredi kartı ile online ödeyebilecek

ASKİ Genel Müdürlüğü, endüstriyel firma abonelerinin atık su analiz ücretlerine online ödeme kolaylığı getirdi.

Akıllı kent uygulamaları kapsamında teknolojiyi kullanarak, hızlı, pratik ve güvenli uygulamaları abonelerin hizmetine sunan ASKİ Genel Müdürlüğü, endüstriyel üretim yapan firmalar için atık su analiz ücretlerini online ödeme uygulamasını hayata geçirdi.

ZAMANDAN TASARRUF

ASKİ Genel Müdürlüğü, “Atık Suların Kanalizasyon Şebekesine Deşarj Yönetmeliği’’ kapsamında kent genelinde endüstriyel atık suyu olan tesisleri denetliyor.

Endüstriyel atık sular kanalizasyon sistemine deşarj edilirken, tesislere ait atık sular kanalizasyona deşarj edilmeden önce ASKİ tarafından numune alınarak, kriterlere uygun olup olmadığı analiz ediliyor.

Bu kapsama giren tesislerin gerek atık su ruhsat başvuruları gerekse de rutin denetim analizlerini belirli ücret karşılığında gerçekleştiren ASKİ, Ankara’da zamandan tasarruf sağlayan online ödeme uygulamasını başlattı.

İNTERNET ÜZERİNDEN SORGULA VE ÖDE

Online ödeme kolaylığı için yeni uygulamadan faydalanmak isteyen firmalar analiz ücretlerini, ASKİ mobil uygulaması üzerinden ya da http://www.aski.gov.tr internet adresinden borç sorgulaması yaptıktan sonra kredi kartıyla ödeyebilecek.

HBR AYŞE KÖKSAL