• Dolar 6,8666
    Euro 7,7569
  • Altın 398.104
    Bist 119393
  • 22° Ankara

BİK MÜDÜRÜ YÜREK AYRINTI'DA

ARDA GEN TEDAVİSİNE BAŞLIYOR

ÇİFTÇİLERE ŞAPKA DAĞITTILAR

ESNAFLARDAN CANSUYU'NA DESTEK

POLATLI'NIN SU KONUSU BUGÜN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE

COVİD 19 DENETİMLERİ YAPILACAK

Güncel

Güncel Haberleri

ATIK SUDA ONLİNE ÖDEME UYGULAMASI

14.01.2020 09:27
ATIK SUDA ONLİNE ÖDEME UYGULAMASI

ASKİ genel müdürlüğü atık su ruhsat ve denetim amaçlı alınan suların analiz ücretleri için online ödeme uygulaması başlattı .Endüstriyel üretim yapan firmalar, atık su denetim ve analiz ücretlerini ASKİ mobil uygulaması ya da “http://www.aski.gov.tr” internet adresi üzerinden kredi kartı ile online ödeyebilecek

ASKİ Genel Müdürlüğü, endüstriyel firma abonelerinin atık su analiz ücretlerine online ödeme kolaylığı getirdi.

Akıllı kent uygulamaları kapsamında teknolojiyi kullanarak, hızlı, pratik ve güvenli uygulamaları abonelerin hizmetine sunan ASKİ Genel Müdürlüğü, endüstriyel üretim yapan firmalar için atık su analiz ücretlerini online ödeme uygulamasını hayata geçirdi.

ZAMANDAN TASARRUF

ASKİ Genel Müdürlüğü, “Atık Suların Kanalizasyon Şebekesine Deşarj Yönetmeliği’’ kapsamında kent genelinde endüstriyel atık suyu olan tesisleri denetliyor.

Endüstriyel atık sular kanalizasyon sistemine deşarj edilirken, tesislere ait atık sular kanalizasyona deşarj edilmeden önce ASKİ tarafından numune alınarak, kriterlere uygun olup olmadığı analiz ediliyor.

Bu kapsama giren tesislerin gerek atık su ruhsat başvuruları gerekse de rutin denetim analizlerini belirli ücret karşılığında gerçekleştiren ASKİ, Ankara’da zamandan tasarruf sağlayan online ödeme uygulamasını başlattı.

İNTERNET ÜZERİNDEN SORGULA VE ÖDE

Online ödeme kolaylığı için yeni uygulamadan faydalanmak isteyen firmalar analiz ücretlerini, ASKİ mobil uygulaması üzerinden ya da http://www.aski.gov.tr internet adresinden borç sorgulaması yaptıktan sonra kredi kartıyla ödeyebilecek.

HBR AYŞE KÖKSAL