• Dolar 6.06
    Euro 6.78
  • Altın 250.75
    Bist 86933
  • 18° Ankara

BABA KAYA'YA SON GÖREV

CHP "MİLLETİN DEĞİL SİYASİLERİN DEDİĞİ OLMUŞTUR"

TRAKTÖR ŞARAMPOLE UÇTU

MÜFTÜLÜKTEN GENÇLERE İFTAR

ÇOCUKLAR İÇİN TOPLANDILAR

ANKESOB TOPLANDI

Güncel

Güncel Haberleri

Belediye Personeline Geri Dönüşüm Eğitimi

14.03.2019 15:00
Belediye Personeline Geri Dönüşüm Eğitimi

Yenimahalle Belediyesi, "Sıfır Atık Projesi" kapsamında belediye personeline “Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm” eğitimi verildi.

Yenimahalle’de Geri Dönüşüm

Çevre Mühendisi Banu Ezber tarafından verilen eğitimde; Sıfır atık nedir, hangi atıklar geri dönüştürülür, atıkların doğaya olumsuz etkileri nelerdir gibi sorular cevaplandırıldı.

Geri dönüşüm kutuları belediye içerisinde yerini aldı

Banu Ezber, sıfır atık bilincinin kazanılması,  israfın önlenmesi, oluşan atığın miktarının kaynağında azaltılması, verimli bir toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesini amaçladıklarını vurguladı.

Sıfır Atık Projesi kapsamında belediye içerisinde belirlenen noktalara renk skalasına göre geri dönüşüm kutularının yerleştirildiği ve oluşan atıkların kaynağında ayrı toplanacağı da yapılan eğitimde belirtildi.

Geri dönüşümün önemine dikkat çekildi

Ezber, “Gerek dünya gerekse ülkemizin nüfusu her geçen gün artarken tüketim de artmakta, maalesef sınırlı olan kaynaklarımız da günden güne azalmaktadır. Doğal kaynakların olması gerekenden hızlı bir şekilde tüketilmesi gelecek yıllarda ciddi çevresel sorunların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu sebeple var olan doğal kaynakların verimli ve planlı bir şekilde kullanılması, israftan kaçınılması ve oluşan atıkların geri kazandırılarak üretime tekrar dahil edilmesi büyük önem taşıyor. Atıkların kaynağında ayrıştırılması ile hem ülke ekonomisine katkı sağlanacak hem de çevre kirliliği önlenecek” dedi.

Eğitim sonunda personele atık pil toplama kutusu ve sıfır atık ile ilgili bilgi broşürü dağıtıldı.