• Dolar 6,8158
    Euro 7,4344
  • Altın 380.418
    Bist 103024
  • 13° Ankara

BAYRAMIN İLK 2 GÜNÜ EKMEK ÇIKMAYACAK

EMEK UN FABRİKASINDAN VATANDAŞA DESTEK

YILDIZKAYA “RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN”

MEHMET AKİFLİLER DERNEĞİNDEN RAMAZAN DESTEĞİ

MHP'Lİ GÜNGÖR RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

AVCI “MÜBAREK RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUM”

Güncel

Güncel Haberleri

BÜYÜKŞEHİR ÖNLEM İÇİN BANKLARI KALDIRIYOR

25.03.2020 09:47
BÜYÜKŞEHİR ÖNLEM İÇİN BANKLARI KALDIRIYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Korona Virüs ile Eylem Planı kapsamında alınan önlemlere birisi daha eklendi. Reşadiye bölgesi, Taşbaşı Bölgesi, İki Eylül Caddesi ve İsmet İnönü Caddesi başta olmak üzere birçok noktada özellikle risk grubunda bulunan 60 yaş üzeri vatandaşların kullandığı banklar geçici süreyle kaldırıldı. 

Salgının yayılmasını önlemek ve halk sağlığını düşünerek birçok önlem alan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen talep ile özellikle risk grubundaki vatandaşlara yönelik bir önlem daha aldı. Kent merkezinde bulunan oturma gruplarının geçici süreyle kaldırıldığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, "Ne yazık ki risk grubundaki vatandaşlarımızın büyük bir bölümü salgın konusunda bu mücadelenin ciddiyetini kavrayamadılar. Salgın nedeniyle kaybettiğimiz yurttaşlarımızın yaş ortalaması 75'in üzerinde. Ama bakıyoruz ki hala toplu taşımada yolcu sayımızın %20'sini 65 yaş üzeri vatandaşlarımız oluşturuyor. Belediye olarak özellikle onlar için hazırladığımız 'Evde Kal' kampanyalarının karşılıksız kaldığını görünce biz de harekete geçerek farklı önlemler almak zorunda kaldık. İlk olarak kent merkezinde yoğunlukla risk grubunun kullandığı bankları kaldırarak işe başlıyoruz. İki Eylül Caddesi, Doktorlar Caddesi, Atatürk Caddesi, Reşadiye bölgesi, Taşbaşı bölgesi, Atatürk Bulvarı başta olmak üzere yoğunluk gördüğümüz her noktadaki bankları kaldıracağız. Ben bir kez daha 60 yaş üzerindeki risk grubundaki vatandaşlarımdan rica ediyorum: Lütfen hem kendi sağlığınız hem de toplum sağlığı için evden çıkmayınız" diyerek tüm vatandaşlardan bireysel sorumluluklarını yerine getirmelerini istedi. 

Bankların kaldırılmasının yerinde bir karar olduğunu ifade eden vatandaşlar ise toplu taşımada 65 yaş uygulaması için de ülke genelinde bir karar alınması gerektiğini belirttiler.