• Dolar 5.82
    Euro 6.57
  • Altın 238.75
    Bist 96989
  • 12° Ankara

YILDIZKAYA BERAAT KANDİLİNİ KUTLADI

ÇAY VE CHP İLÇE MANSUR YAVAŞ'A KONUK OLDU

DAVUT YAŞARVE YİĞİNER'DEN YAVAŞ'A ZİYARET

GÖNÜL TELİ KONSERİNE DAVET VAR

CHP'Lİ AVCI BERAAT KANDİLİNİ KUTLADI

RAHMET SAĞANAĞI BERAAT KANDİLİ

Güncel

Güncel Haberleri

ÇORUM HDF’den Kahvaltılı Buluşma

06.12.2018 10:14
ÇORUM HDF’den Kahvaltılı Buluşma

Çorum Hitit Dernekler Federasyonu, Yenimahalle Belediyesi ev sahipliğinde buluştu. Belediyenin İlkadım Salonu’nda gerçekleşen organizasyona Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Başkan Vekili Mehmet Kartal da katıldı.

Başkan Yaşar, “Birlikten Kuvvet Doğar”

“Birlikten kuvvet doğar”

Hemşeri derneklerinin önemine dikkat çeken Başkan Yaşar, “Hemşeri derneklerini yaşatmak birliğimizi, beraberliğimizi, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmaktır. Dernekler hemşerilerini acı günde, tatlı günde bir araya getiriyor, yalnız bırakmıyor. Garibine gurabasına sahip çıkıyor. Bizler Gazi Mustafa Kemal’in askerleriyiz, bizler çocuklarımızın aydınlık geleceği için çalışanlarız. Biriz bütünüz. Birlik olmaya da devam edeceğiz. Birlikten kuvvet doğar. Belediye Başkanlığı siyaset yapma yeri değil, halka hizmet makamıdır. Sizlere hizmet etmeye devam edeceğim” diye konuştu.

“Türk halkı her zaman bayrağına ve vatanına sahip çıkmıştır”

Programın açılış konuşmasını yapan Çorum HDF Başkanı Cemal Emir ise “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği ülkemizi yatarak, oturarak, çalışmadan geliştireceğimizi düşünenler yanılıyor. Gerilemekten ve yavaşlamaktansa kendimizi daha çok çalışmaya alıştırmalı ve örnek işler yapmalıyız. Bu şekilde Atatürk’e bağlılığımızı ispat etmiş oluruz. Tarihimize baktığımızda bu güzel ülkeyi kimler ele geçirmek istememiş ki ama onların planlarına karşı Türk halkı her zaman bayrağına ve vatanına sahip çıkmıştır. Bu güzel yolda birlik içinde kardeşçe çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Kahvaltı sonunda federasyon üyesi Ali Deniz tarafından Yaşar’a forma hediye edildi.