• Dolar 5.83
    Euro 6.63
  • Altın 251.75
    Bist 93809
  • 28° Ankara

POLATLI'DA 15 TEMMUZ RUHU YAŞANDI

BİZ POLATLI'NIN, MİLLETİN, TÜRKİYE'NİN TARAFINDAYIZ

CHP'DEN HÜKÜMETE “EĞİTİM VE ADALELETTE SİSTEM ÇÖKTܔ İDDİASI

STK'LARDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ

TÜRK OCAKLARI KURBAN BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN POLATLI'YI ANLATTI

Güncel

Güncel Haberleri

CUMHURBAŞKANI KEÇİÖREN’E GELİYOR, KEÇİÖREN’İN BÜYÜK TESİSLERİ AÇILIYOR

11.02.2019 10:24
CUMHURBAŞKANI KEÇİÖREN’E GELİYOR, KEÇİÖREN’İN BÜYÜK TESİSLERİ AÇILIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Keçiören Belediyesi tarafından son 3 yılda yapılan proje maliyeti 189 milyon 607 bin TL tutarındaki 145 tesis açılıyor.

 

Keçiören’in prestijli yatırımlarının da aralarında bulunduğu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilecek 145 tesis, 11 Şubat Pazartesi Günü Belediye Önünde düzenlenecek törenle hizmete sunulacak.

 

ÖDÜLLÜ PROJE AÇILIYOR

Keçiören’in bol ödüllü vizyon projesi Gümüşdere Ihlamur Vadisi, en büyük spor salonu Taha Akgül Spor Salonu, Bağlum’un ilk kültür merkezi Abdurrahim Karakoç Kültür, Spor ve Gençlik Merkezi, çalıştay ve panellere ev sahipliği yapan görkemli yatırımı Ihlamur Kasrı, 1 milyon 126 bin metrekare alana inşa edilen en ilk mesire alanı Kartaltepe Kent Ormanı, ilk sergi salonu, modern donanımıyla yeni nikah sarayı Aşık Veysel Nikah Sarayı, Bağlum’da 3 bin 430 m² alan üzerine inşa edilen Geçici Hayvan Barınağı, Ankara’nın ilk Millet Kıraathanesi gibi birçok büyük tesis yer alıyor.

 

STANDARTLAR ÜSTÜ HİZMET ANLAYIŞI

Ayrıca paylaşma ve dayanışma kültürünü yaşatan 17 mahalle konağı, esnafın hizmet standartlarını yükselten 21 taksi durağı, donanımlı bir şekilde mahallelerin vitrini olarak inşa edilen 41 muhtarlık binası, restorasyonu tamamlanan 5 tarihi bağ evi, yeşil alan miktarını artıran 31 semt parkı da açılışı yapılacak tesisler arasında bulunuyor.

 

Törende, tarihi ve milli değerlere bağlılığı ile bilinen Keçiören’e yapılan Sarıkamış Anıtı, Kut’ül Amare, Çanakkale ve 15 Temmuz Şehitler Anıtının da açılışı gerçekleştirilecek.

 

CUMHURBAŞKANIMIZ EVİNE GELİYOR

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Keçören’de ağırlamaktan ötürü gurur duyduklarını ifade ederek, “Keçiören Sayın Cumhurbaşkanımızın uzun süre ikamet ettiği bir ilçe… Kendisini tekrar evinde ağırlamaktan ötürü büyük mutluluk duyuyoruz. Teşrifleriyle Keçiören’e son 3 yılda sosyal, kültürel, sportif, çevre alanında kazandırdığımız 145 tesisimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Keçiören’e kazandırdığımız yatırımlarla Keçiören’i bir cazibe merkezine dönüştürme, 2023’e hazırlamanın sevincini yaşıyoruz. Keçiören TÜİK raporlarında konut satışında Türkiye ikincisi, çok yüksek insani gelişim gösteren 30 ilçeden biri… Ayrıca şeffaf yönetimde de Türkiye ikincisi olduk.” ifadelerini kullandı.

 

ANKARALI’LARA AÇILIŞ DAVETİ

Ak, tesisleşmede 51 mahalleye eşit ve adil hizmet anlayışını gözettiklerine vurgu yaparak, “Hedefimiz Keçiören’in planlı, kendi kendine yeten, sağlıklı, kimlikli ve insan odaklı bir kent olmasıydı. Bu noktada en önemli formülümüz “personel, insan, mekan, alan ve zaman yönetimi” oldu. Hizmet ve yatırımlarımızı ilçenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayan, insan ve çevre odaklı, 51 mahalleye eşit ve adil hizmet anlayışı ile planladık. İnşallah Keçiören bu gelişimini artırarak devam ettirecektir. Tüm Ankaralı’ları Keçiören’deki büyük değişimi görmeye ve açılış törenimize bekliyoruz.” diye konuştu.