• Dolar 6,8158
    Euro 7,4344
  • Altın 380.418
    Bist 103024
  • 13° Ankara

BAYRAMIN İLK 2 GÜNÜ EKMEK ÇIKMAYACAK

EMEK UN FABRİKASINDAN VATANDAŞA DESTEK

YILDIZKAYA “RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN”

MEHMET AKİFLİLER DERNEĞİNDEN RAMAZAN DESTEĞİ

MHP'Lİ GÜNGÖR RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

AVCI “MÜBAREK RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUM”

Güncel

Güncel Haberleri

MUŞ’TAN GELDİLER, KEÇİÖREN’E HAYRAN KALDILAR

06.12.2018 10:12
MUŞ’TAN GELDİLER, KEÇİÖREN’E HAYRAN KALDILAR

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “kardeşlik ama her yerde” ilkesi doğrultusunda kardeş belediye Muş Bulanık’tan gelen öğrenci ve öğretmenleri Keçiören’de misafir etti.

 

Keçiören Belediyesi ile kardeşlik protokolü olan Muş Bulanık İlçesinden Esertepe Yatılı Bölge Ortaokulu, Vali Selahattin Hatipoğlu Yatılı Bölge Ortaokulu, Turgut Özal Ortaokulu, Yemişen Ortaokulu, Uzgörür Ortaokulu ve Mollakent Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinden oluşan 45 kişilik heyet Keçiören ve Ankara’yı gezme imkanı yakaladı.

 

KEÇİÖREN’DE HİZMET VE HUZUR VAR

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak heyet onuruna Çeşni Konağında akşam yemeği ikramında bulunurken, Keçiören’de hizmet ve huzur olduğuna vurgu yaparak, “Sizleri Başkentin en büyük ilçesinde ağırlamaktan büyük gurur duyuyorum. Bulanık ile kardeş belediyeyiz. Bu kardeşlik sadece belediyeler arasında değil halklar arasında da kardeşliktir. Sizler Ankara’nın tarihi yerlerini, Keçiören’i gezdiniz. Aynı Bulanık’ta yaşamanıza rağmen farklı köylerde yaşamanız ve farklı okullarda okumanızdan dolayı belki de birbirinizi tanımıyordunuz, burada bir araya geldiniz, beraber gezdiniz tanıştınız, kaynaştınız ve yeni dostluklar oluşturdunuz. Bizim ülkemizin tüm çocuklarını bir araya getirmemiz onları kardeş yapmamız gerekir. Kardeşlik, birlik ve beraberliğin olduğu yerde huzur olur. 10 yılın sonunda Keçiören’de artık hem huzur hem hizmet var, inşallah bu huzur ve hizmet devam edecek.” ifadelerini kullandı.

 

KARDEŞLİK KÖPRÜSÜNE VURGU

Muş Bulanık TÜGVA Temsilci Umut Mamak ise yemekte yaptığı konuşmada “Belediye Başkanımız Mustafa Ak’a göstermiş olduğu misafirperverlik ve bugün burada yaşanan büyük kardeşlik duygularının mimarı olarak, TÜGVA Bulanık Temsilciliği ve heyetimiz adına çok teşekkür ederim. Kaymakamımız Hacı Arslan Uzan’ın kendilerine selamını getirdik.” dedi.

Yemekte söz alan Vali Selahattin Hatipoğlu Yatılı Bölge Ortaokulu Öğretmeni Muhammet Uğurlu da “Bu sene ikincisini düzenlediğimiz gezimiz için emeklerinden ve misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

 

Öğretmen ve öğrencilerden oluşan heyet I. TBMM Kurtuluş Savaşı Müzesi, II. TBMM Cumhuriyet Müzesi ziyaret ederken, TBMM’nin çalışma sistemini ve TBMM binasının yapılışı hakkında bilgi edindiler. Ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişiminde bombanın düştüğü yeri gördüler ve 15 Temmuz gecesi yaşananlar tekrardan öğrencilere anlatıldı.

 

GÜMÜŞDERE’YE HAYRAN KALDILAR

Ayrıca LÖSEV Köyü ve Doğal Yaşam Çiftliğini gezerek oradakilere moral oldular, öğrenciler hem LÖSEV’e bağış amaçlı hem de hatıra olarak hediyelik eşya satın aldılar. Ziyarette ayrıca lösemili hastalar için çok önemli olan organik beslenme ihtiyacının karşılandığı Doğal Yaşam Çiftliği gezildi.

 

Öğrenciler ve öğretmenler Keçiören’de ise Gümüşdere Ihlamur Vadisine hayran kalırken, 15 Temmuz Şehitler Anıtı, Şelale, Botanik Parkı, Estergon Türk Kültür Merkezi’ni Ankara’da ise Anıtkabir, Millet Camii, Hacı Bayramı Veli Cami, Rahmi Koç Müzesi, Ankara Kalesi’ni gezdiler.