• Dolar 5.82
    Euro 6.57
  • Altın 238.75
    Bist 96989
  • 12° Ankara

YILDIZKAYA BERAAT KANDİLİNİ KUTLADI

ÇAY VE CHP İLÇE MANSUR YAVAŞ'A KONUK OLDU

DAVUT YAŞARVE YİĞİNER'DEN YAVAŞ'A ZİYARET

GÖNÜL TELİ KONSERİNE DAVET VAR

CHP'Lİ AVCI BERAAT KANDİLİNİ KUTLADI

RAHMET SAĞANAĞI BERAAT KANDİLİ

Güncel

Güncel Haberleri

UCLG Kültür Zirvesinde Konya’nın Çalışmaları Anlatıldı

15.04.2019 10:26
UCLG Kültür Zirvesinde Konya’nın Çalışmaları Anlatıldı

Eş Başkanlığını Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın yaptığı Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı’nın (UCLG) 3. Kültür Zirvesi ve UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı Arjantin’de gerçekleştirildi.

 

Dünyada binden fazla şehrin üyesinin bulunduğu UCLG’nin Buenos Aires’te gerçekleştirilen Kültür Zirvesindeki ‘Şehirlerdeki Kültürel Doğal Miras ve Gençlik’ temalı oturumda Konya’da kültürel mirasın gençler tarafından fark edilmesi için yapılan çalışmalar anlatıldı.

Arjantin’in Montevideo şehrinde düzenlenen Yönetim Kurulu toplantısında ise, UCLG’nin, başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası alanda daha aktif olarak yerel yönetimlerin sesini duyurması gerektiğinin, bunun için üyeler ve bölgeler arası ilişkilerin kuvvetlendirilmesinin önemi vurgulandı. Toplantıda ayrıca yerel yönetimler ve mülteciler meselesi, UCLG Barış ödülü ve bu yıl Kasım ayında Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Durban şehrinde gerçekleştirilecek UCLG Dünya Zirvesi hazırlık çalışmaları ele alındı.