• Dolar 5.83
    Euro 6.63
  • Altın 251.75
    Bist 93809
  • 28° Ankara

ACILI BABA “ONA UĞUR DEMEYİN ;CANİ KATİL DEYİN”

BEN HER GÜN ÖLÜYORUM…

MEZAİM KİRAZ KOLEJİ YKS ‘YE DAMGASINI VURDU

MUHTARIN İLK İCRAATI ANKARA GEZİSİ OLDU

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ  ERDOĞMUŞ AKHİSAR'A ATANDI

KAYMAKAM TUNÇER'E ZİYARETLER

Güncel

Güncel Haberleri

Yaşar, Emekçilerle Bir Arada

11.02.2019 10:26
Yaşar, Emekçilerle Bir Arada

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, şekerleme fabrikasında işçilerle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Yaşar, “Hayatta En Kutsal Geğer İşçinin Alın Teridir”

İşçilerle karavanadan yemek yiyen Yaşar, “Hayatta en kutsal değer bir işçinin alın teridir” dedi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, GİMAT Bölgesi’nde bulunan şekerleme fabrikasını ziyaret etti. Fabrikada incelemelerde bulunan Yaşar, daha sonra işçilerle birlikte yemek yiyip sohbet etti. Yemek sonrası işçilere hitap eden Yaşar, “Sizler çok önemli bir görev icra ediyorsunuz. Yaptığınız çalışmalarla ekonomiye ciddi anlamda katkı sağlıyorsunuz” dedi

“Sizlerin içinden geliyorum”

“Ben Yenimahalle’ye geldiğimde birçok yer çiğdem tarlasıydı” diyen Yaşar, “Yenimahalle’ye abimle beraber 1963 yılında geldik. Kurduğumuz işyerinde beraber çalıştık. Ben sırtımda tüp taşıdım. Allah nasip etti bugünleri gördük. Yenimahalle Belediyesi’nde başarılı olmamın sebebi esnaflıktan gelmemdir” dedi.

“Alın teri kutsaldır”

Hayattaki en kutsal değerin alın teri olduğuna değinen Yaşar, “Bir insanın emeğiyle çalışarak kazandığı parayı hakkederek evine gitmesi kadar güzel bir şey yoktur. Yıllarca birçok kişiyle çalıştım. Kimseyi kırmamaya özen gösterdim. Bir işveren için en zor işlerden bir tanesi bir işçiye sabah işe gelme demektir. Vicdanı olan bir insanın gece uykuları kaçar. Biz Yenimahalle Belediyesi’ne geldiğimizde bin 800 personelimiz vardı. Elimizden Çayyolu Bölgesi’ni aldılar. Buna rağmen işçi çıkartmadım. Şu anda 3 bin 761 personelimiz ile belediyemizde vatandaşımıza hizmet veriyoruz. Tüm işlerimizi kendimiz yapıyoruz. Sadece bina yapım işlerini ihale ediyoruz. Bugün dönüp baktığımızda bir kişinin bile evine ekmek götürmesini sağlamak en büyük mutluluktur. Elimden gelse 5 bin kişiye ekmek veririm.”