• Dolar 6,4984
    Euro 7,2032
  • Altın 337.905
    Bist 88125
  • Ankara

BELEDİYE MECLİSİ 3 AY TOPLANMAYACAK

İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU TOPLANDI

GAZETELER HAFTA DA ÜÇ GÜN OKURLARLA BULUŞACAK 

1 MİLYAR 881 MİLYON LİRALIK DESTEK ÖDEMESİ BUGÜN

FIRIN VE MARKETLERDE AMBALAJSIZ EKMEK SATIŞI YASAK

JANDARMA ÇALINAN KOYUNLARI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

Polatlı

Polatlı Haberleri

31. VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

26.02.2020 10:14
31. VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

Polatlı Vergi Dairesi ,31. Vergi haftasını kutluyor. Vergi bilincinin çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amacı ile her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanan vergi haftası kapsamında Polatlı Vergi Dairesi Müdürü Hasan Sandıkçı öncülüğünde kurum personelleri vatandaşları bilgilendiriyor.

 

 

 

31. Vergi haftası kapsamında Polatlı Vergi Dairesi ilçede bir dizi etkinlikler gerçekleştiriyor. Bu yıl 24 şubat -1 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan 31. Vergi haftası nedeniyle tüm yurtta çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek .Türkiye genelde beyan, ödeme ve diğer vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren gönüllü uyum seviyesi yüksek mükellefler iş yerlerinde ziyaret edilerek sunulan hizmetlere yönelik görüş ve önerileri alınacak.

GÖZÜMÜZ YÜKSEKLERDE GELECEĞİMİZ VERGİLERİMİZDE

Üniversitelerde stantlar kurularak vergi bilinci , kayıt dışı ekonomi ,istihdam , kariyer imkanları konularında bilgilendirme yapılacak.81 ilde öğrenciler okullarda ziyaret edilerek vergi konusunda bilgilendirmeler yapılacak.

Vergi haftası için “Vergi Güçtür”sloğanı ile hazırlanan genel afiş 81 ilde vergi dairesi başkanlıkları ve defterdarlıklarda , öğrencilere yönelik olarak “gözümüz yükseklerde geleceğimiz vergilerimizde” sloganı ile hazırlanan afiş ilk ve ortaöğretim okullarına asılacak.

35 YILINI DOLDURAN PERSONELE PLAKET VERİLDİ

Polatlı Vergi Dairesinde 35 yılı geride bırakan Mustafa Şafak’a plaket verildi. 31. Vergi Haftası kapsamında Polatlı Vergi Dairesi personellerinden Mustafa Şafak plaketini , Polatlı Vergi Dairesi Müdürü Hasan Sandıkçı’nın elinden aldı.

PERSONELLERİN VERGİ HAFTASINI TEBRİK ETTİ

31. vergi haftası kapsamında kutlamalara kurum içerisinden başlandı. Polatlı Vergi Dairesi müdürü Hasan Sandıkçı, vergi dairesi personellerini ziyaret ederek vergi haftalarını tebrik etti.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ