• Dolar 5.75
  Euro 6.35
 • Altın 269.30
  Bist 108128
 • 10° Ankara

AYSEL DEMİR'DEN BAŞKAN YAVAŞ'A REST

POLATLI'NIN SU DEDEKTİFLERİ VAR

HAYDİ POLATLI KAN BAĞIŞINA

GÜZERGAHLAR ÇİZİLDİ

SPOR MÜSABAKALARI MASAYA YATIRILDI

ŞAHİN İNSAN HAKLARI GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Polatlı

Polatlı Haberleri

ACILI BABA “ONA UĞUR DEMEYİN ;CANİ KATİL DEYİN”

18.07.2019 11:56
ACILI BABA “ONA UĞUR DEMEYİN ;CANİ KATİL DEYİN”

 

 

Uzunbeyli mahallesinde geçtiğimiz yıl 22 haziranda kaybolan ve bir hafta sonra elektrik direği dibine gömülü halde bulunan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara cinayetinde sanıklar Uğur Koçyiğit ve Huriye Koçyiğit 7. Ağır ceza mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıktı. Mahkeme heyeti tutuklu sanık Uğur Koçyiğit’in tutukluluk halinin devamına , Sanığın annesi Huriye Koçyiğit’in ise tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Eylül'ün babası İbrahim Yağlıkara, duruşmada sanığa ismiyle hitap edilmesine tepki göstererek, "Ona 'Uğur' demeyin, cani, katil deyin o kızımın katili" dedi. Dün ikinci mahkemesi görülen Eylül Yağlıkara Cinayetinde Ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıl hapis istenen Uğur Koçyiğit ile ona yardım ettiği gerekçesiyle 20 yıl hapis istenen annesi Huriye Koçyiğit, duruşmada hazır bulundu. Duruşmaya Eylül Yağlıkara'nın ailesi tarafların avukatları katıldı.

EYLÜL YAĞLIKARA CİNAYETİNDE SANIKLAR HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

 

 1. yaşındaki Eylül Yağlıkara cinayetinin üzerinden 1 yıl geçti. Eylül Yağlıkara’yı hürriyetten yoksun bırakma , çocuk öldürme ve çocuk istismarı davasında Tutuklu sanık Uğur Koçyiğit ve tutuksuz yargılanan anne Huriye Koçyiğit dün hakim karşısına çıktı. Eylül Yağlıkara’nın

öldürülmesiyle ilgili, Uzunbeyli Mahalellesinde Yağlıkara ailesinin komşusu Uğur Koçyiğit'in (42) tutuklu, annesi Huriye Koçyiğit'in (69), tutuksuz yargılanmasına devam edildi. Eylül'ün babası İbrahim Yağlıkara, duruşmada sanığa ismiyle hitap edilmesine yüksek sesle tepki göstererek "Ona 'Uğur' demeyin, cani, katil deyin o kızımın katili o " dedi.

 

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VE 39 YIL HAPİS İSTENEN UĞUR KOÇYİĞİT VE 20 YIL HAPSİ İSTENEN HURİYE KOÇYİĞİT HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

 


Geçen yıl Uzunbeyli mahallesinde 22 Haziran'da kaybolduktan 1 hafta sonra cesedi elektrik direğinin altında toprağa gömülü bulunan Eylül Yağlıkara'nın öldürülmesiyle ilgili tutuklanan Uğur Koçyiğit ve tutuksuz olan annesi Huriye Koçyiğit, Ankara 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıl hapis istenen Uğur Koçyiğit ile ona yardım ettiği gerekçesiyle 20 yıl hapis istenen annesi Huriye Koçyiğit, duruşmada hazır bulundu. Duruşmaya Eylül Yağlıkara'nın ailesi ve tarafların avukatları ile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları katıldı.

 

DURUŞMADA 12 TANIK DİNLENDİ


 1. tanık olarak dinlenen Hatice Yağlıkara, "Biz balkonda annemle otururken Eylül'ü gördük evlerimiz karşılıklı arada yol var. Eylül kapıda durduktan bir süre sonra bisiklete bindi. Köy meydanına gitti geldi. Sonra sanıkların evine doğru olan yola gitti. Oralarda bisiklet sürdü. Öğleden sonra dışarı çıktığımda Uğur, kapıda oturuyordu. O esnada Eylül'ün annesi Şerife benim yanımdaydı. Uğur'a iyi olup olmadığını sordu. Sonra arabaya binerek pazara gittik. Pazardan gelirken Eylül'ün kaybolduğu haberi geldi. Eve gittiğimizde herkes oradaydı" dedi.
  JANDARMANIN KÖYDEN AYRILIP AYRILMADIĞINI SORDU


Tanık Hacer Hasan ise, olaydan sonra Huriye Koçyiğit'in öldürülen Eylül'ün evinde olduğunu kaydederek, şunları söyledi: "Huriye'nin telefonu çaldı. Uğur arıyordu, jandarmanın köyden gidip gitmediğini sordu. Huriye ise gitmediklerini ve köpekle arama yapıldığını söyledi. Telefonu kapattıktan sonra Huriye evine giderek kapısını kapatacağını söyledi."

 

 

KÖPEKLER AVLUDA ARAMA YAPARKEN PANİKLEDİ

 

Tanıklardan Sinan Ercan Huriye Koçyiğit ‘e ait avluda köpeklerin arama yaptığı esnada anne Huriye Koçyiğit’in paniklediğini elinde bulunan peçete ile sürekli yüzünü sildiğini, ekiplerin karşı avluya geçtiğinde dip odada kı elektrik lambasının 1 dakikaya yakın yanarak söndürüldüğünü söyledi.

 

CEP TELEFONUNDAN ARAYARAK ANNESİNİ SORMUŞ

Yine tanıklardan Sude Yağlıkara ise Sanık Uğur Koçyiğit’in olay günü kendisini cep telefonundan defalarca arayarak annesi Huriye Koçyiğit’in orada olup olmadığını sorduğu” ifadeleri yer aldı .Duruşmada diğer tanıklar da dinlendi.

 

EYLÜL’ÜN KAYIP OLDUĞUNDAN HABERİNİN OLUP OLMADIĞINI SORMUŞ


Tanık Ömer Yağlıkara, Uğur Koçyiğit'in köyün elektrik işleriyle uğraştığını, olay günü saat 08.00 sıralarında trafo arızası nedeniyle Uğur Koçyğit’i aradığını söyledi.
Koçyiğit'in saat 12.00 civarında yanına geldiğini ve trafo arızasını tamir ettiğini söyleyen Yağlıkara, "Ben tarladayken saat 15.00 gibi Uğur beni aradı. 'Senin diğer trafonda arıza var mı?' diye sordu. Daha sonra İbrahim'in kızı Eylül'ün kayıp olduğunu haberim olup olmadığını sordu. Ben de bilmediğimi söyledim." Dedi.

 

 

AİLE , HURİYE KOÇYİĞİT’İN TUTUKLANMASINI İSTEDİ

Eylül Yağlıkara’nın babası İbrahim Yağlıkara ve anne Şerife Yağlıkara sanığın annesi Huriye Koçyiğit’in tutuklanması talebinde bulundular.

 

 

TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ
Tanık ifadelerinin ardından mahkeme heyeti, Uğur Koçyiğit'in tutukluluk halinin devamına karar verirken, annesinin tutuklanması talebini reddetti. Duruşma sonunda Eylül'ün yakınları, sanıklara ve sanık avukatlarına tepki gösterdi .Duruşma 27 Eylül tarihine ertelendi.

 

 

HBR-AYSUN YILMAZ BENLİ