• Dolar 7,8405
    Euro 9,1692
  • Altın 475.006
    Bist 1126.56
  • 15° Ankara

''DUALARIMIZ SOYDAŞLARIMIZLADIR”

GÜNGÖR “HİÇ KİMSE DÜNYADA TÜRK'ÜN SABRINI SINAMAMALIDIR”

MECLİS PERŞEMBE TOPLANACAK

AKKAYA: İNSANLAR YATIRIMA YÖNELDİ

ÖZTÜRK VE KURMAYLARI MAKAMA ÇIKTI

ŞENTEPE ‘DE ASFALTLAMA

Polatlı

Polatlı Haberleri

AK PARTİLİ VEKİL VE İLÇE KURMAYLARI BÖLGEDE YARDIM DAĞITTI

16.09.2020 09:47
AK PARTİLİ VEKİL VE İLÇE KURMAYLARI BÖLGEDE YARDIM DAĞITTI

 

Ak Parti’li belediyelerden d kum fırtınasında zarar gören mevsimlik tarım işçilerine destek. Ankara Altındağ Belediyesi tarafından Polatlı ya Bin kişilik yemek ,her aile ye 3 koli halinde erzak ve temizlik malzemeleri ,Çocuklara kıyafet yardımı geldi. Altındağ Belediyesinden gelen yardım dağıtımını Dağıtıma Ankara vekilimiz Zeynep Yıldız , Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ve kurmayları gerçekleştirdi.

 

 

Cumartesi günü Polatlı’da yaşanan kum fırtınasında zarar gören mevsimlik tarım işçilerinin yaralar sarılmaya devam ediyor. Fırtınada çadırları uçan giyecek barınma ve yiyecek ihtiyaçlarını fırtınaya kaptıran tarım işçilerine destekler sürüyor. Ankara Ak parti belediyeleri ilçeye sırayla yardım gönderiyor. Mamak Belediyesinin ardından dünde Altındağ belediyesi tarafından hazırlanan yardımlar bölgeye ulaştırıldı. Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı tarafından mevsimlik tarım işçilerine koliler halinde yardım dağıtıldı. Ankara Ak Parti Milletvekili Zeynep Yıldız, Ak Parti Polatlı İlçe Teşkilat başkanı Aysel Demir, Ak Parti Polatlı Belediyesi meclis üyeleri Altındağ Belediyesi’nin getirdiği; gıda paketleri temizlik ürünleri ve kıyafetler mevsimlik işçilerine dağıttı.

VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE YANLARINDAYIZ”

Tarım işçilerini ziyaret ederek afet sonrası zara gören alanlarda inceleme yapan Ak Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız “ Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına elimizden geleni yapıyoruz”dedi.

Yıldız “Kum fırtınasına ilişkin haberi alır almaz ilçe başkanımız Aysel Demir hanımefendi ile irtibata geçtik, duruma dair bilgi aldık kendisi de bizi ayrıntılı bir biçimde bilgilendirdi. Evvela tabi mevsimlik tarım işçilerinin barınma meselesine dair odaklanmamız söz konusu oldu akabinde ben ilçe kaymakamımızla da görüştüm ve hemen sonrasında AFAD ile zaten tekrar irtibata geçtik kaldı ki bu süreç içerisinde zaten AFAD da bütün birimleriyle dahil olmuştu meseleye ancak tabi biz burada ilçe başkanımızın da bilgilendirmeleriyle bütün mahallere yönelik ayrıntılı bir çalışma yaptırma imkanımız oldu.Pazar günü zaten ilçe başkanımız da Sayın kaymakamımızda bölgeyi ziyaret ettiler, bizlerde bu gün Altındağ Belediyesi’nin de bir dağıtımı olacak dün Mamak Belediyesi’nin olmuştu yarında Allah izin verirse Sincan Belediyesinin olacak. Dolayısıyla biz burada herhangi bir vatandaşımızın hiçbir mağduriyet yaşamaması adına elimizden geleni yapıyoruz ve devletin bütün birimleri burada inisiyatif almış vaziyette elhamdülillah herhangi bir can kaybı yaşanmamış olması en büyük tesellimiz bu noktada gıda gibi ihtiyaçlarının olduğunu görüyoruz onu da hemen peyder pey bir şekilde yerine koyduk tabiri caizse, çadırlar geldi AFAD çadırlar getirdi, belediyelerimiz hem yemek dağıtıyorlar hem de gıda kolisi takviyesi olacak dolayısıyla bu noktada mevsimlik tarım işçilerinin de mağduriyetleri giderilmiş olacak” dedi.

DEMİR “AK PARTİ TEŞKİLATI OLARAK ÇALIŞMALARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ”

Doğal Afet sonrası Polatlı’ya gelerek tarım işçilerinin yanında olan Ak Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız’a ve Altındağ Belediye’sinin yaptığı yardımlar konusunda teşekkür eden Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, “ Cumartesi günü yaşadığımız üzücü olay sonrası Ak Parti Teşkilatı olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Devletimiz vatandaşlarımızın yanında ve olmaya da devam edecek. Bizler bugün Ankara Milletvekilimiz Sayın Zeynep Yıldız hanımefendi ve Altındağ Belediyesi’nin yaptığı yardımlar ile birlikte mevsimlik işçilerinin bulunduğu Polatlı’nın Yaralı, Beşköprü ve kabak mahallelerindeydik. Burada vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyerek Altındağ Belediye’sinin getirmiş olduğu; yemek, gıda paketleri, temizlik ürünleri ve kıyafetleri Milletvekilimiz Zeynep Yıldız Hanımefendi ile birlikte tarım işçilerine dağıttık. Ben tekrar bu zor süreçte yanımızda oldukları için teşekkürlerimi sunuyorum. Allah bir daha bu tür doğal afetleri yaşatmasın “ dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ