• Dolar 7,2916
    Euro 8,5355
  • Altın 477.149
    Bist 1060.59
  • 23° Ankara

POLATLI'DA COVİD 19 DENETİMİ

POLATLI'DA DEAŞ  OPERASYONU

TÜRKİYE'DE BİR İLK POLATLI'DA HAYATA GEÇİYOR

GÜLVEREN MAHALLESİ ASFALTLANIYOR

MHP'DEN KAYMAKAM BULACAK'A ZİYARET

YAŞAR ESNAFLARA MASKE DAĞITTI

Polatlı

Polatlı Haberleri

ARDA’NIN TEDAVİSİNDE BÜYÜK BAŞARI

08.07.2020 10:04
ARDA’NIN TEDAVİSİNDE BÜYÜK BAŞARI


DMD hastası Arda Şentürk ‘ten güzel hzber geldi. Kök Hücre tedavisine başladığı günden uyan her kök hücre alımında büyük oranda başarı sağlanan ve tedaviye olumlu cevap veren Arda için gen tedavisinin olabileceği müjdesi geldi

 

DMD Hastalığıyla mücadele eden Arda Şentürk ün tedavisi devam ediyor. DMD hastası pek çok çocuk için umut olan Arda’nın değerleri ve tedaviye yanıtında oldukça hızlı ilerleyen Arda Şentürk tedavisinin her aşamasında büyük yol katediyor. Arda tedavisinde çoğu zaman kumbarasına attığı harçlıklarla da moral depoluyor. Covid 19 salgının karşı oldukça tedbirli davranan aile önceki gün Arda’ya covid 19 testi yaptırdı. Covid 19 testi negatif çıkan Arda İstanbul’da kök hücre naklinde tedavide yeni bir aşamaya geçiyor. Tedavinin olumlu sonuç verdiği nadir hastalardan olan Arda Şentürk 2020 yılının sonlarında gen tedavisine başlayabilecek.

 

PEK ÇOK ÇOCUK İÇİN UMUDUN ADI ARDA OLDU

 

 

Arda Şentürk, her kök hücre alımının ardından yapılan tahlillerinin sonucundaki olumlu ilerlemelerle hem yüzleri güldürmüş hem de kendisi gibi kök hücre tedavisi bekleyen binlerce çocuk için umut olmuştu. DMD Hastalığıyla mücadele eden Arda Şentürk ün tedavisi devam ediyor. DMD hastası pek çok çocuk için umut olan Arda’nın değerleri ve tedaviye yanıtında oldukça hızlı ilerleyen Arda Şentürk tedavisininde yeni bir aşamaya girdi.

 

YENİ BİR NAKİL

Perşembe günü İstanbul’a gidecek olan Arda Şentürk’ün kontrolleri yapılacak ve bayram sonu yeni bir kök hücre nakli gerçekleştirilecek.

FARELER ÜZERİNDE % 40 BAŞARI SAĞLANDI

 

DMD hastası Arda Şentürk ve arda gibi olan binlerce DMD hastası çocuklar için yeni bir umut var. Yurt dışından gelen bir ilaçla gen tedavisi yapılabilecek. Fareler üzrinde yapılan deneyde yüzde 40 başarı sağlanan gen tedavisinde Arda Şentürk Aralık ayında Gen tedavisi başlayacak.

 

UZUN VE ZORLU BİR MÜCADELE

 

Uzun ve zorlu bir süreç olan kök hücre tedavisinin devam etmesi için Şentürk ailesinin maddi anlamda destek alması gerekiyor. Oldukça maliyetli kök hücre tedavisi devlet tarafından karşılanmıyor. İstanbul’da özel bir hastanede gerçekleştirilen tedavi maliyetinin yanısıra, yol ve konaklama giderlerini de ailenin kendisi karşılaması gerekiyor. Arda da tedavisinde ailesine destek olabilmek için okul harçlıklarını tedavi kumbarasına atıyor.

 

BABA SERKAN ŞENTÜRK, “ UMUDUN ADI ARDA

Biz, kök hücre alımlarının ardından Arda’nın tahlil sonuçlarındaki olumlu gelişmeleri görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu mutluluk herşeye değer... Kıymetli doktorlarımız Arda’nın sağlık durumu ile yakından ilgileniyor. Evet, zor ve maliyetli bir süreç fakat Arda’nın yüzündeki bir gülümseme, sağlık durumundaki en ufak iyiye gidiş bizler için herşeye bedel. Her zaman söylediğimiz gibi kök hücre tedavisinin devamı ile birlikte umudun adı Arda olacak ‘’ sözleriyle duygularını ifade etti.

 

ANNE ÖZGÜL ŞENTÜRK, ‘’ DESTEK OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM, ONLARIN DESTEĞİYLE BU SÜREÇ DEVAM EDİYOR ‘’

Arda’nın tedavi süreci boyunca destek olanlara teşekkürlerini ifade eden anne Özgül Şentürk, ‘’ Arda’mız küçücük bedeniyle bu hastalığa ve her tür zorluğa karşı kocaman bir direnç sergiliyor. Bir yandan öğrenimine devam ediyor. Bir gülümsemesiyle aslında Arda bizlere büyük destek veriyor. Bizlerin yanında olan büyüklerimiz, Polatlı’lıların destekleri ile bu süreç devam ediyor. Ben bir anne olarak destek olan herkese teşekkür ediyorum. ‘’ dedi.

HBR-AYSUN YILMAZ BENLİ