• Dolar 7,8155
    Euro 9,2067
  • Altın 477.171
    Bist 1123.25
  • 15° Ankara

''DUALARIMIZ SOYDAŞLARIMIZLADIR”

GÜNGÖR “HİÇ KİMSE DÜNYADA TÜRK'ÜN SABRINI SINAMAMALIDIR”

MECLİS PERŞEMBE TOPLANACAK

AKKAYA: İNSANLAR YATIRIMA YÖNELDİ

ÖZTÜRK VE KURMAYLARI MAKAMA ÇIKTI

ŞENTEPE ‘DE ASFALTLAMA

Polatlı

Polatlı Haberleri

ATEŞ’TEN POLATLI HALKIN ÇAĞRI VAR

11.12.2019 09:57
ATEŞ’TEN POLATLI HALKIN ÇAĞRI VAR

 

 

Türk Kızılay’ı Polatlı Şube Başkanı Bünyamin Ateş Polatlıları kan bağışına davet etti. Ateş “Kan alma aracımız 18 Aralık tarihine kadar tren garı önünde Cumhuriyet meydanında kan bağış kampanyamız vardır. Belirttiğimiz tarihlerde kan alma aracımız heykel meydanında bulunacaktır. 18-65 yaş arası tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz”dedi.

 

 

 

 

Türk Kızılay’ı Kan alma aracı Cumhuriyet Meydanına konuşlandı. 18 Aralık tarihine kadar ilçede kan bağışlarını kabul edecek olan kızılay ekipleri 18-65 yaş arası tüm vatandaşların bağışlarını alıyor. Türk Kızılay’ı Polatlı Şube Başkanı Bünyamin Ateş konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Kan alma aracımız 18 Aralık tarihine kadar tren garı önünde Cumhuriyet meydanında kan bağış kampanyamız vardır. Belirttiğimiz tarihlerde kan alma aracımız heykel meydanında bulunacaktır. 18-65 yaş arası tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz.

Kan vermek neden bu kadar önemli biliyor musun? Çünkü kan, kaynağı sadece insan olan tek hayati sıvıdır.

Unutmayalım kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Ülkemizde her 4 saniyede 1 ünite kana ihtiyaç duyuluyor. Sen de kan ver hayat kurtar!

Kan bağışı iştah açmaz, kilo aldırmaz. Ayrıca kilo kaybına da neden olmaz ama hayat kurtarır.

Kan, herkesin her zaman ihtiyacı. Düzenli kan bağışı yapalım, zor anlarda ihtiyaç sahiplerinin yanında olalım. Bağışladığınız 1 ünite kan; eritrosit, trombosit ve plazma bileşenlerine ayrılır. Böylelikle 3 can kurtarılmış olur”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ