• Dolar 6,8158
    Euro 7,4344
  • Altın 380.418
    Bist 103024
  • 13° Ankara

BAYRAMIN İLK 2 GÜNÜ EKMEK ÇIKMAYACAK

EMEK UN FABRİKASINDAN VATANDAŞA DESTEK

YILDIZKAYA “RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN”

MEHMET AKİFLİLER DERNEĞİNDEN RAMAZAN DESTEĞİ

MHP'Lİ GÜNGÖR RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

AVCI “MÜBAREK RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUM”

Polatlı

Polatlı Haberleri

AVCI “BÜYÜKŞEHİR VİRÜS SALGINI İLE MÜCADELESİNİ CİDDİYETLE SÜRDÜRÜYOR”

27.03.2020 11:14
AVCI “BÜYÜKŞEHİR VİRÜS SALGINI İLE MÜCADELESİNİ CİDDİYETLE SÜRDÜRÜYOR”

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından Polatlı’da dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmaları gerçekleştirildi. Çalışma kapsamında İlçe Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı yanısıra kamu kurumları ve özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı ortak alanlarda dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmaları yapıldı.

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, "Büyükşehir Belediye ekiplerimiz, Polatlı genelinde yurttaşlarımızın yoğun olarak kullandığı ortak alanlar başta olmak üzere, İlçe Kaymakamlığımız, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz,İlçe Jandarma Komutanlığımız ile kamu kurumlarımızda hijyen çalışması yürütüyor. Bu anlamda Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz salgın hastalıklarla mücadele konusunda etkin mücadelesini 7/24 sürdürüyor.’’ İfadelerine yer verdi.

YURTTAŞLARIMIZ ÜZERİNDEKİ EKONOMİK VE SOSYAL YÜKÜNÜ HAFİFLETMEYE YÖNELİK KARARLAR ALINMAKTA VE UYGULANMAKTADIR

Avcı açıklamasında, ‘’ Bilindiği üzere ASKİ Genel Müdürlüğümüz bünyesinde, Su Arıtma Dairesi Başkanlığımıza bağlı Pursaklar ve İvedik Su Arıtma tesislerinde dezenfektan üretimine başlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Covid-19 virüs salgını ile mücadelesini ciddiyetle ve büyük bir gayretle sürdürmektedir. Sadece sağlık anlamında değil, virüsle mücadelenin ekonomik ve sosyal alanlarında da Büyükşehir Belediyemizin attığı adınlarla topyekün mücadele örneği verilmektedir. Mülkiyeti Büyükşehire ait iş yerlerinden alınan kira bedelleri iki ay süreyle ertelenmiştir. Yurttaşlarımız su borçlarından dolayı su kesintisine uğramayacaktır. Salgının yurttaşlarımız üzerindeki ekonomik ve sosyal yükünü hafifletmeye yönelik kararlar alınmakta ve uygulanmaktadır ‘’ vurgularına yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Covid-19 virüs salgını ile mücadelede Toplum Sağlığını korumak üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmaları için Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ederek, bu çalışmaların belli periyotlarla tekrar edileceğini belirtti.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ