• Dolar 6,8666
    Euro 7,7569
  • Altın 398.104
    Bist 119393
  • 22° Ankara

BİK MÜDÜRÜ YÜREK AYRINTI'DA

ARDA GEN TEDAVİSİNE BAŞLIYOR

ÇİFTÇİLERE ŞAPKA DAĞITTILAR

ESNAFLARDAN CANSUYU'NA DESTEK

POLATLI'NIN SU KONUSU BUGÜN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE

COVİD 19 DENETİMLERİ YAPILACAK

Polatlı

Polatlı Haberleri

BAŞKAN DEMİR VE YÖNETİMİNDE GAZETECİLER GÜNÜ JESTİ

23.10.2019 09:37
BAŞKAN DEMİR VE YÖNETİMİNDE GAZETECİLER GÜNÜ JESTİ

Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir Gazeteciler Günü dolayısı le Ayrıntı gazetesini ziyaret etti. Ayrıntı Gazetesi imtiyaz sahibi Osman Yüksel ve gazete personelinin Gazeteciler Günü’nü kutlayan Başkan Demir gazetecilere çalışma hayatlarında başarılar dileyerek “gazetecilerimizin rahat çalışma koşullarına sahip, emeğinin hakkını alabildiği, kendini geliştirebildiği bir basın ortamına kavuşmaları en büyük dileğimizdir.Bu düşüncelerle, medya mensuplarımızın Gazeteciler Günü’nü kutluyor, kendilerine başarılar diliyorum.”dedi.

 

 

 

 

Gazeteciler Günü dolayısı ile Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir Ayrıntı gazetesi’ni ziyaret ederek gazeteciler Günü‘nü kutladı. İlçe Başkanı Aysel Demir’e yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Ziyarette yerel gazetelerin ilçeye katkısına değinen Demir gazetecilere çalışmalarında başarılar diledi. Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ziyarette yaptığı açıklamada “Toplumun, kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmek demokratik ülkelerin en belirgin göstergesidir.Medya kuruluşlarının herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan, ülkemizin her bir köşesinde, dünyanın dört bir tarafında olup biteni insanımıza ulaştırmasını sağlamak demokrasinin de gereğidir.Dünyaya açık, ülkesinin ve insanlığın meselelerini takip edebilen, söz söyleyebilen, katılımcı, gerçeklerden kaçmayan bir toplum ancak özgür, şeffaf, hakkaniyetli medya organlarıyla mümkündür.Bugün Türkiye basın özgürlüğü, en yeni iletişim teknolojileri, sosyal medya, internet gazeteciliği konularında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almaktadır.

Gazetecilik sadece haber aktarmak değil aynı zamanda yorum yapmaktır; fakat maalesef fikir özgürlüğü konusundaki hassasiyetimizi istismar eden bazıları, dezenformasyon yaparak manipülatif haberlerle milletimizin kardeşliğini, devletimizin bütünlüğünü bozmaya çalışıyor.

Geçmişte Türkiye vesayet odaklarından, onların medya aracılığıyla demokrasiyi, hukuku, seçilmiş hükümetleri baskı altına alma çabalarından çok çekmiştir.

İnanıyorum ki amacı gerçekten habercilik olanlar ile haberciliği araçsallaştıranlar tefrik edildikçe medya kuruluşlarımız gelişmiş ülkelerde olduğu gibi asli fonksiyonlarını icra edecek; ülkemizin demokrasi standartlarının artmasına, kalkınmasına, güçlenmesine katkı sağlayacaktır.

Gazetecilerimizin rahat çalışma koşullarına sahip, emeğinin hakkını alabildiği, kendini geliştirebildiği bir basın ortamına kavuşmaları en büyük dileğimizdir.Bu düşüncelerle, medya mensuplarımızın Gazeteciler Günü’nü kutluyor, kendilerine başarılar diliyorum.”dedi.

YÜKSEL’DEN AK PARTİ’YE TEŞEKKÜR

Ayrıntı gazetesi İmtiyaz Sahibi Osman Yükse ise Ak Parti İlçe Başkanı Aydel Demir ve yönetimine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ