• Dolar 7,2916
    Euro 8,5355
  • Altın 477.149
    Bist 1060.59
  • 23° Ankara

POLATLI'DA COVİD 19 DENETİMİ

POLATLI'DA DEAŞ  OPERASYONU

TÜRKİYE'DE BİR İLK POLATLI'DA HAYATA GEÇİYOR

GÜLVEREN MAHALLESİ ASFALTLANIYOR

MHP'DEN KAYMAKAM BULACAK'A ZİYARET

YAŞAR ESNAFLARA MASKE DAĞITTI

Polatlı

Polatlı Haberleri

BAYRAM ÖNCESİ EKMEĞİNİZİ TEDARİK EDİN

30.07.2020 07:40
BAYRAM ÖNCESİ EKMEĞİNİZİ TEDARİK EDİN

Polatlı Kahveciler Lokantacılar Fırıncılar Ve Pastacılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş, Polatlı halkını bilgilendirmek amacıyla bayramda alınan kararlara ilişkin açıklama yaptı. Buna göre Kurban Bayramının 1. Günü ve 2. Gününde Polatlı’da ekmek üretimi yapılmayacağını, çıkarılmayacağını belirtti.

 

 

 

Kurban Bayramının 1. Günü ve 2. Gününde Polatlı’da ekmek üretimi yapılmayacak. Bayramın 1. Ve 2. günlerinde sonra ise fırınlar ekmek üretimi yapacak .Polatlı lokantacılar pastacılar kahveciler ve fırıncılar odası başkanı Hıdır Çavuş , yazılı bir basın açıklaması yaparak Kurban Bayramının 1’nci ve 2’nci Gününde fırınların kapalı olacağını ve ekmek çıkmayacağını açıkladı.

Kurban Bayramı süresince 2 gün kapalı olacak fırınların ekmek çıkartmaması sebebiyle, vatandaşların Arefe gününden ekmek ihtiyaçlarını karşılamalarını isteyen, Polatlı lokantacılar pastacılar kahveciler ve fırıncılar odası başkanı Hıdır Çavuş, “ Pandemi sürecinde oldukça yoğun bir mesai harcayan Polatlı’mızın fedakar ve üretken fırıncı esnaflarımızdan gelen talep doğrultusunda bayramın 1’nci ve 2’nci Günü fırınlarımız kapalı olacak ve ekmek üretimi yapılmayacak. İdrak edeceğimiz Kurban bayramı, kurulacak sofralar sebebiyle oldukça yoğun bir ekmek ihtiyacını da doğuracaktır. Bu sebeple 130 bin nüfuslu Polatlı’mız da vatandaşlarımızım 2 gün boyunca ekmeklerini stoklamaları için Arefe gününde fırınlarımız, ekstra ekmek üretimi yapacaklar. Bu sebeple hemşehrilerimizin ekmek ihtiyaçlarını Arefe gününden karşılamalarını rica ediyoruz.

ÇAVUŞ: HUZURLU BİR BAYRAM TEMENNİ EDİYORUM

Polatlı lokantacılar pastacılar kahveciler ve fırıncılar odası başkanı Hıdır Çavuş, Kurban bayramının Polatlı halkına ve esnaflara huzur sağlık ve bereket getirmesini diledi. Çavuş, “En kutsal günlerimizden olan kurban bayramının bizlere sağlık, mutluluk ve afiyet getirmesini diliyorum. Polatlı’da kurban bayramı öncesinde devletimizin tüm kurumları, vatandaşımızın sağlığını korumak esnaflarımızın da emeğini zayi etmemek için gerekli tüm tedbirleri ve kontrolleri yapıyorlar. Bu bayramda da kardeşlik birlik ve beraberlik duygularımızın pekişmesi dileğiyle. Polatlılı hemşehrilerimizi ve esnaflarımızın kurban bayramını kutluyorum” dedi.

 

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ