• Dolar 5.83
    Euro 6.63
  • Altın 251.75
    Bist 93809
  • 28° Ankara

MUHAMMED MURSİ İÇİN POLATLI'DA GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

PERSONEL ATIŞMASINDA “BİZ ALIRIZ SİZ ÇIKARTIRSINIZ” KARŞILIĞI

AVRUPA ŞAMPİYONU YÜCEL BAŞKAN YILDIZKAYA'YI ZİYARET ETTİ

“YOLUNUZ, BAHTINIZ DAİMA AÇIK OLSUN “

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN BAŞ SAĞLIĞI

SEYAHAT SİGORTASI ZORUNLULUĞUNU SORDU

Polatlı

Polatlı Haberleri

ÇAY “KUZU BAŞI ÇABUK PİŞER DERLER, KİMİN NE ZAMAN NASIL OLACAĞI BELLİ OLMAZ”

11.01.2019 12:14
ÇAY “KUZU BAŞI ÇABUK PİŞER DERLER, KİMİN NE ZAMAN NASIL OLACAĞI BELLİ OLMAZ”

 

Gazeteciler Gününde gazetecilerin sorularını cevaplandıran CHP ilçe başkanı Selam Ovacık ve CHP Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay belediye başkanlığı yaptığı dönemlere ilişkin “Ben bilerek kimseye bir şey yapmadım akçeli işlerle asla işlim olmadı ondan dolayı da alnım açık. Pazartesi günü devir teslim teslimden sonra Belediye Başkanı kalp krizi geçirdi, kaçtı gitti falan demesinler diye sabahın köründe sokağa çıktım hala da geziyorum”dedi. Polatlı Belediyesini kazanacaklarına dikkat çeken Başkan Adayı Çay “Polatlı’da yapılacak çok iş var “dedi.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay gazetecilerin sorularına içtenlikle cevap verdi. Polatlı’nın sorunları, yapılması gerekenler, projeler ve hatta yaşının dahi kamuoyunda dillendirilmesine ilişkin sorulara tek tek cevap veren Başkan Adayı Sami Çay; “burada en büyük görev size düşüyor hep beraber kamuoyu oluşturmamız lazım. Yıkılan hastane aynı şeyi yaptılar. O zaman Muharrem Aksoy vardı bende belediyedeydim. Orada da tinerciler yolgeçen hanı oldu, soyuldu gitti buradaki hastane sigorta hastanesi biliyorsunuz 300 yatak kapasiteli yapılan hastane de 300 yatak kapasiteli yapılan kötü müdür hayır değil ama yeri yanlış ısrarla söylüyorum. Niye burada kaymakam bey dâhil hastane grubu, Ankara’dan gelenler karşı çıktılar burası yanlış yer diye ne hikmetse yapıldı. Gece rahatsızlandığınızı düşünün en azından ben ağır bir grip geçiyordum biz bu iğneyi yapamayız ne olur ne olmaz. Huzur evlerinin hiçbiri tam kapasiteli çalışmıyor. Bizim buradaki huzurevi yarı yarıya boştu o zaman ben müdahale etmiştim. Belediye olarak yardımcı olalım. Yanında camii ve park var mecliste kimse böyle bir yer için karşı çıkmaz gelin 1+1 yerler yapalım.

KUZU BAŞI ÇABUK PİŞER DERLER KİMİN NE ZAMAN NASIL OLACAĞI BELLİ OLMAZ

Yaşım 80’in üzerinde espirisi yapan Çay (70 yaşında) kuzu başı çabuk pişer derler kimin ne zaman nasıl olacağı belli olmaz. Büyükerşen benden 12 yaş büyük Allah uzun ömür versin bakın Eskişehir ne oldu A sınıfı bir yer oldu ve o hamam konusu çok fazla gündeme geldi hatta meclis üyelerinden burada yok şuanda sen hiç hamama gidip baktın mı dedi niye eleştiriyorsun Turan Caddesinde bende gitmiyorum. Ben oraya sivil memur koydum zabıta olarak akşama kadar 3 gün üst üste 51-43-42 bayanlar ağırlıklı şimdi Polatlı’nın sosyal tesisi yok orada 50 kişi hizmetli bide artık devrini tamamlamış o tarihi eser falanda değildi. 54 yılında yapılmış taştan ama zaten programımızda var bizim Osmanlı-Türk mimarisinin yapılan bir hamam yapacağız inşallah onu kapatmaya çalışacağız ama bu hamamdan dolayı asla pişman değilim. O hamamın okullar caddesi üzerindeydi ve köprü ile çalışıyordu. Emir verildi.

AKÇELİ İŞLERLE İŞİM OLMADI ALNIM HEP AÇIK

Ben bilerek kimseye bir şey yapmadım akçeli işlerle asla işlim olmadı ondan dolayı da alnım açık. Pazartesi günü devir teslim teslimden sonra Belediye Başkanı kalp krizi geçirdi, kaçtı gitti falan demesinler diye sabahın köründe sokağa çıktım hala da geziyorum öyle bir düşüncem yoktu ısrarla da hatta kızıyordum ama 80 yaşından sonra bu bize verildi inşallah yüzümüzün akı ile hep beraber güle oynaya Polatlı’nın çok şeye ihtiyacı var. Ankara’ya yakın olmanın bazı dezavantajlarını yaşıyoruz özellikle esnafımız çok şikayetçi çorap bile Ankara’dan alınıyor, yemek yemeye Ankara’ya giden pek çok insan var Polatlı’da Keçiören’den Mamak’tan, Hacettepe’ye Tıp fakültesine onlar 2 saatte gidiyor biz buradan 45-50 dakikada ulaşabiliyoruz.

“AQUA PARKIN ÜSTÜNE BUĞDAY TOZLARI DÜŞÜYOR, KARAPINAR’A PARK YAPTIN ORADA BESİHANE VAR SİNEKTEN OTURAMIYORSUNUZ”.

“Herkesin en çok ilettiği sorun ekonomik sıkıntı. Bana göre de otopark sıkıntısı 25 tane-10 tane olay oluyor. Yatırım yaparken bana göre ihtiyaç sıralamasını çok iyi tespit etmek lazım yani bizim paralarımızı bunu siyasi olarak konuşmak istemiyorum ama hangisi öncelik olmalı otopark yapmak gerekiyor, yüzme havuzu mu yapmak gerekiyor. Aqua Parkın üstüne buğday tozları düşüyor, Karapınar’a park yaptın orada besihane var sinekten oturamıyorsunuz”derken imar konularına ilişkin ise Sayın cumhurbaşkanı bu çok katlı ve deniz kıyılarından oynayanların ve yağmalanmasındaki yanlışlıklarla ilgili açıklama yaptı. Polatlı’da bu özellikle şehitlik mahallesinde ve yukarıda çok katlı olayı çıktı ortaya ama bunların altyapısı hazırlanmadan yapıldı biz bu Fatih Mahallesindeki kanayan bir yaraydı Ahmet Atak’ın zamanında 1977 yılından orada bir düzenleme yapılmış o da yanlış olmuş. Orada 764 tane tapu var hiçbir şey yapamıyorlardı Fatih Mahallesi için yapılaşma oldu ama Polatlı’da 21 katlı yapıya ihtiyaç var mıydı yok muydu tartışmasına açmak lazım. 21 katlı yerin altyapı sorunları yapılmadan halledilmeden inşaat yapıldı gitti. Onlar hizmete girdiği zaman ne olacak.

“NASIL KAYNAK ÜRETMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?”

Arsa üretmek zorundasınız Polatlı durduğu yerde durmuyor şuan hareketli nüfus burada 150 bin artacak bu var olanı bir kere değerlendirmek lazım. Hazine arazilerinin Büyükşehir ile beraber köydeki yerleşim alanlarının çoğu satıldı. Mansur bey de gelirse Polatlı için çok büyük şans olur yardımlaşma konusunda sulandırmamak konusunda Polatlı’nın da buna çok ihtiyacı var. Aklı başında yatırımların yapılması ve özellikle Polatlı biliyorsunuz üretime dönük tesisler az olduğu için bütün paraların bana göre %70- 80’i dışarı gidiyor burada az bir şey kalıyor bir inşaat sektöründe ben 30 sene müteahhitlik yaptım herhâlde aldığımız paranın %90’ı gitti.

 

OVACIK “POLATLI’DA BELEDİYE SEÇİMİNİ KAZANACAĞIZ”

CHP ilçe Başkanı Selami Ovacık “ son 1 senedir sanırım bu ekonomik şartlarında etkisi ile üye talebimiz hat safhaya ulaştı özellikle son birkaç aydır bu daha da yoğunlaştı. Buradan şu sonuç ortaya çıkıyor. CHP gerçekten vatandaşın sıkıntılarını çözme anlamında umut olmuştur hem genel sorunlar hem de yerel sorunlar anlamında özlenen aranan parti olmuştur. Bu özlemi de biz inşallah 31 Mart yerel seçimleri ile beraber gidereceğiz. Polatlı’da Belediye seçimini kazanacağız.

İYİ PARTİNİN TABANINDA SİZİ DESTEKLEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?”

CHP Polatlı İlçe Başkanı Selami Ovacık; “bildiğiniz üzere görüşmeler Genel Merkezlerimiz nezdinde görüşmeler devam ediyor. 40’ın üzerinde ilde uzlaşma sağlandığını biliyoruz. Sanırım 41 olacak aynı zamanda ilçelerde de görüşmeler şuanda sonuçlanmış değil. Polatlı ilçe teşkilatımız olarak biz geçenlerde İYİ Parti İlçe teşkilatını hem yerel seçime dönük hem de yeni göreve arkadaşımız hem de yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Aynı zamanda yerel anlamda adayımızı çıkardığımızı çünkü neden daha önce bir çatı aday söz konusuydu. İYİ Partinin öncelikle üzerinde durduğu Polatlı’dan çatı aday çıksın İYİ Parti’den çıksın düşüncesi vardı. Genel Merkezinde çok kabul görmedi dolayısıyla bizde adayımızı bu anlamda 18 Aralık’ta kesinleştirmiş olduk. 18 Aralık itibari ile parti meclisimizden onaylandı Sami Bey işbirliği adımımız şununla ilgili yerel anlamda işbirliği yapalım adayımız arkasında durulmayacak bir aday değil daha önce tecrübesi var belediye başkanlığı yapmış Polatlı halkının çok iyi bildiği bir isim dedik o anlamda İYİ Parti teşkilatı da sıcak baktılar adayımıza belediye meclisi anlamında işbirliği önerdik.Ortak olma olayı da net değil ama biz işbirliği yapalım istedik yerel anlamda takdir onların şuanda ister belediye başkan adaylarını çıkarırlar isterlerse de aday çıkarmıyoruz belediye meclis üyeliği anlamında katkı sunalım diyebilirler. Bizim adımımız daha çok belediye meclis üyeliği anlamında katkı beklemek”dedi.

HBR-AYSUN YILMAZ BENLİ