• Dolar 7,8411
    Euro 9,1702
  • Altın 475.239
    Bist 1126.62
  • 15° Ankara

''DUALARIMIZ SOYDAŞLARIMIZLADIR”

GÜNGÖR “HİÇ KİMSE DÜNYADA TÜRK'ÜN SABRINI SINAMAMALIDIR”

MECLİS PERŞEMBE TOPLANACAK

AKKAYA: İNSANLAR YATIRIMA YÖNELDİ

ÖZTÜRK VE KURMAYLARI MAKAMA ÇIKTI

ŞENTEPE ‘DE ASFALTLAMA

Polatlı

Polatlı Haberleri

CHP HEYETİ MAĞDUR AİLELERİN YANINDA

15.09.2020 09:25
CHP HEYETİ MAĞDUR AİLELERİN YANINDA

 

Cumhuriyet Halk Partisi heyeti, meydana gelen kum fırtınasından en çok etkilenen Yenice, Eski Karsak, Beşköprü ve Elhak Yaylası’nda yaşayan mevsimlik tarım işçileri ve ailelerini ziyaret ederek acil ihtiyaçları yerinde tespit etti. CHP li Başkan Avcı, ‘’ Yıllardır talepleri göz ardı edilen tarım emekçilerimizin sesine artık kulak verilmeli, kalıcı çözümler üretilmelidir ‘’dedi.

 

 

Ziyarete Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, PM Üyeleri Semra Dinçer ve Ali Rıza Erbay, Ankara Milletvekili Levent Gök, CHP Ankara İl Başkanlığı yöneticileri ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşım Avcı ve yönetim kurulu üyeleri ile CHP Polatlı Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

 

TAŞÇIER, ‘’ YARALAR SARILDIKTAN SONRA KALICI TEDBİRLER ALMAK HEPİMİZİN SORUMLULUĞUDUR ‘’

 

12 Eylül Pazar günü saat 15.30 sıralarında gerçekleşen ve tüm ilçeyi etkisi altına alan kum fırtınasından en çok etkilenen Yenice, Eski Karsak, Beşköprü ve Elhak Yaylası’nda yaşayan mevsimlik tarım işçileri ve ailelerini ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Heyetinden Parti Meclisi üyesi ve Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer ziyarette gerçekleştirdiği açıklamada, ‘’ Öncelikle tüm Polatlı’lı hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Özellikle mevsimlik tarım emekçilerimizin ve ailelerin yaşadığı mağduriyeti yerinde görmek ve öncelikli ihtiyaçlarını tespit etmek üzere bugün buradayız. Yenice, Eski Karsak, Beşköprü ve Elhak Yaylası’ndaki ailelerimizi ziyaret ettik. En büyük mağduriyeti yine kadınlarımız ve çocuklarımızın yaşadığını gördük. Sürekli olarak, mevsimlik tarım emekçilerimizin yaşam koşullarının iyileştirilmesi, sigortalı olma hakları, eğitim ve sağlık haklarından yararlanmaları noktasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bu insani konuları taşıdığımızın bilinmesini isterim. Pazar günkü kum fırtınasının yarattığı mağduriyetler giderildikten sonra kalıcı tedbirler hayata geçirilmelidir. Tekrar tüm Polatlı’lı hemşerilerimize ve mağduriyeti en üzücü biçimde yaşayan ailelerimize geçmiş olsun dileklerimle, üzerimize düşen her konuda destek olacağımızı ifade etmek istiyorum. ‘’ ifadelerinde bulundu.

 

KAPLAN, ‘’ ÖNCELİĞİMİZ, BÖLGEDEKİ TARIM EMEKÇİSİ AİLELERİMİZİN YAŞAM KOŞULLARINI İYİLEŞTİRMEK OLMALIDIR ‘’

 

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanlığı 1. Bölge Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kemal Kaplan, kum fırtınasından olumsuz etkilenen ve tarım işçilerinin yoğun olarak yaşadığı Yenice, Eski Karsak, Beşköprü ve Elhak Yaylası mahallelerine CHP Heyetinin gerçekleştirdiği ziyaret esnasında yaptığı açıklamasında, ‘’ Ekilebilir tarım arazilerinin ve yeşil alanların giderek azaldığını, Sakarya Nehri’nin her yıl kuruduğunu, yaklaşık beş aydır yağmurun yağmadığı gittikçe çölleşen ve betonlaşan bir durumun sonucu olarak yaşanan kum fırtınasından en olumsuz biçimde etkilenen tarım emekçilerimizi ve ailelerini ziyaret ettik. Geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Hiçbir altyapının olmadığı koşullarda yaşam mücadelesi veren ve özellikle çocukların yaşadığı mağduriyet bizleri fazlasıyla üzmüştür. Bu mağduriyetleri giderecek kalıcı çözümler geliştirmek şarttır. İnsan ve tabiat odaklı bir siyaset geliştirilmelidir ki yurttaşlarımızın mağduriyetleri sadece afet sonralarında hatırlanmasın. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ekiplerimiz derhal harekete geçerek ailelerimizin yanında olmuştur. Olmaya da devam edecektir. Tüm Polatlı’lı hemşerilerimize geçmiş olsun diyor,ailelerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi ve kalıcı çözümlerin oluşturulması noktasında her tür desteğe hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. ‘’ ifadelerine yer verdi.

 

AVCI, ‘’ YILLARDIR TALEPLERİ GÖZ ARDI EDİLEN TARIM EMEKÇİLERİMİZİN SESİNE ARTIK KULAK VERLMELİ, KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETİLMELİDİR ‘’

 

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ziyarette yaptığı açıklamada, ‘’ İlçemizde meydana gelen kum fırtınası, görüldüğü üzere en üzücü şekilde, memleketlerinden aileleri ile birlikte ilçemize gelen emekçi kardeşlerimizi etkilemiştir. Yıllardır sigortalı olmaları, yaşam standartlarının daha insanca bir hale getirilmesi, çadırlarda, susuz ve türlü yoksunluklar içinde yaşamamaları, çocuklarının eğitim görebileceği, rahatlıkla sağlık hizmetlerinden faydalanabilecekleri koşulların oluşturulması noktasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde soru önergeleri dahil olmak üzere insan odaklı çabalarımızın anlamı, bir kum fırtınası ile anlaşılmıştır. Bugün, Genel Merkez yetkililerimiz, Milletvekillerimiz, İl Başkanlığı Yöneticilerimiz, İlçe yöneticilerimiz ve Belediye Meclis üyelerimizle emekçi kardeşlerimiz ve ailelerinin yaşadığı mağduriyeti bir kez daha gözler önüne sermek ve ihtiyaçları tespit etmek üzere buradayız. İnsani yaşam koşullarının hazırlanması önceliğimiz olmalıdır. Emekçi kardeşlerimizin ve ailelerinin yıllardır duyurmaya çalıştığımız talepleri karşılanmalıdır. Esas olan bir afet sonrası hatırlamak değil, yaşam kalitelerinin çok önceden yükseltilmesidir. Yıllardır betonlaşmış bir çöl oluşturulmuştur, Sakarya Nehri’nin her yıl kurumasının önüne geçilememiştir, binbir reklamla dikilen ağaçlar bakımsızlıktan kurumuştur, Gökpınar Barajı’nın akibeti ve özellikle sulama noktasında Polatlı’ya katkısının olup olmayacağı izaha muhtaçtır. On yıllardır insan ve tabiattan ziyade beton ve bina odaklı çölleşmiş bir yönetim anlayışının neticesi Polatlı çöl fırtınasını da yaşamıştır. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri, Belpa ve diğer ekipleri ile en kısa sürede ailelerimizin yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir.Büyükşehir Belediyesi ekiplerince sıcak yemek dağıtımı devam etmektedir. Merkezine insanı koyan bir siyaset anlayışıyla, mağduriyetlerin giderilmesi noktasında ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi hususunda kalıcı tedbirler alınmalıdır.’’ İfadelerinde bulundu.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ