• Dolar 7,8411
    Euro 9,1702
  • Altın 475.239
    Bist 1126.62
  • 15° Ankara

''DUALARIMIZ SOYDAŞLARIMIZLADIR”

GÜNGÖR “HİÇ KİMSE DÜNYADA TÜRK'ÜN SABRINI SINAMAMALIDIR”

MECLİS PERŞEMBE TOPLANACAK

AKKAYA: İNSANLAR YATIRIMA YÖNELDİ

ÖZTÜRK VE KURMAYLARI MAKAMA ÇIKTI

ŞENTEPE ‘DE ASFALTLAMA

Polatlı

Polatlı Haberleri

ÇINAR “ ARAÇLARDA PARA ALIŞVERİŞİNE SON VERİLECEK”

16.09.2020 09:48
ÇINAR “ ARAÇLARDA PARA ALIŞVERİŞİNE SON VERİLECEK”

Ankara  Ve Şehir İçi Toplu Taşımada Ankarakart Dönemi

 


 Polatlı Özel Halk Otobüsleri ve şehir içi toplu taşıma minibüsleri  yeni sisteme geçiyor.

Ankara  ilçeleri ile birlikte Polatlı da Ankarakart sistemine dahil oluyor.  Polatlı Özel Halk Otobüsleri kooperatif  Başkanı Erdal Çınar “Ankara Büyükşehir belediyesi ile yaptığımız çalışmalar sonucu çevre ilçeler de vadilatör çalışması başlamıştır. Daha önceden de dile getirdiğimiz gibi Ankara içi ve çevre ilçeler de kartlı sisteme geçiş dönemi başlamıştır.Yakın zamanda da bizim araçlarımıza vadilatör ler takılmaya başlayacaktır”dedi.

 

 

 

Ankara’nın çevre ilçelerine ulaşım hizmeti veren Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA) Ankarakart sistemine dahil ediliyor.

Ankara’da özel halk otobüslerinin (ÖHO) geçtiğimiz yıl validatör sistemine dahil edilerek Ankarakart kullanımına başlamasının ardından çevre ilçelere taşıma hizmeti veren özel toplu taşıma araçları (ÖTA) da sisteme dahil edilmeye başlandı. Polatlı’da Ankara-Polatlı arası  taşıma hizmeti veren Polatlı Özel Halk Otobüsleri  kısa bir süre sonra Ankarakart uygulamasına geçiyor.

 

İLK UYGULAMA İKİ İLÇEDE

9 Eylül’de toplanan Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulunda, 487-3 Çubuk-Ankara ve 488-3 Akyurt-Ankara ÖTA’larında kullanılması kararlaştırıldı. Karara göre; söz konusu araçların güzergahları 487 Çubuk-Ulus-Sıhhiye ve 488 Akyurt-Ulus-Sıhhiye EGO otobüs güzergahlarıyla birleştirilerek, araçlar Ankarakart sistemine dahil edilecek.EGO Genel Müdürlüğü “İlerleyen süreçte de Ankara ili mücavir alanı genelindeki çevre ilçe ÖTA’larının aşamalı olarak Ankarakart sistemine dâhil edilerek tek bir sistem üzerinden ücret toplanması planlanmaktadır. Böylece vatandaşlarımız tek bir kart ile EGO Genel Müdürlüğünün gerek uhdesinde, gerekse denetiminde bulunan tüm toplu taşıma araçlarından istifade edebileceklerdir.”dedi.

ÇINAR “YAKIN ZAMANDA DA BİZİM ARAÇLARIMIZA VADİLATÖR LER TAKILMAYA BAŞLIYACAKTIR”

 Polatlı Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Erdal Çınar “Ankara Büyükşehir belediyesi ile yaptığımız çalışmalar sonucu çevre ilçeler de vadilatör çalışması başlamıştır daha önceden de dile getirdiğimiz gibi Ankara içi ve çevre ilçeler de kartlı sisteme geçiş dönemi başlamıştır yakın zamanda da bizim araçlarımıza vadilatör ler takılmaya başlıyacaktır .

 “ARAÇLARDA PARA ALIŞVERİŞİ OLMAYACAK”

 Polatlı Özel Halk Otobüslerinde uygulanacak olan Ankarakart sistemi  ile araç içerisinde müşteri ve şoförün para alışverişi olmayacak.   Araçlarda para alış verişini bitirmek istiyorlar buna Polatlı şehir içi minibüslerde dahil edilecektir .

POLATLI’NIN 5 NOKTASINA KART DOLUM TESİSİ KURULACAK

 

Polatlı nın 5  ayrın noktasına kart dolum tesisi kurulacak. Fiyatlar ise:  Normal 13 TL öğrenci 9 TL  Polatlı- Temelli 5 TL”olarak hizmet verecek.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ