• Dolar 7,8255
    Euro 9,1957
  • Altın 477.457
    Bist 1123.25
  • 15° Ankara

''DUALARIMIZ SOYDAŞLARIMIZLADIR”

GÜNGÖR “HİÇ KİMSE DÜNYADA TÜRK'ÜN SABRINI SINAMAMALIDIR”

MECLİS PERŞEMBE TOPLANACAK

AKKAYA: İNSANLAR YATIRIMA YÖNELDİ

ÖZTÜRK VE KURMAYLARI MAKAMA ÇIKTI

ŞENTEPE ‘DE ASFALTLAMA

Polatlı

Polatlı Haberleri

DEMİR “SUYU GETİRMEK İSTEMİYORSA BAHANE ARAMASIN”

11.12.2019 09:54
DEMİR “SUYU GETİRMEK İSTEMİYORSA BAHANE ARAMASIN”

Ak Pati Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir “Sayın Mansur Yavaş Suyu Getirmek İstemiyorsa Bahane Aramasın”dedi.


 

Ak Parti Polatlı Teşkilat Başkanı Aysel Demir , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı eleştirerek mecis toplantısının ardından yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında Her yerde 380 Trilyon bütçe fazlam var diyen, Sayın Yavaş 20 trilyon parayı mı Bulamamış da suyu getirmemek için bahane arıyor.”dedi. Demir “Borçlanma oylaması Cumhur İttifakı olan AK PARTİ ve MHP’ nin grup kararları ile reddedilmiştir. Ayrıca Meclis üyelerimiz oylamaya katılmamışlardır.”ifadelerine yer verdi.

 

Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir pazartesi günü gerçekleştirilen ASKİ’nin 350 milyon kredi borçlanmasına Ak parti ve MHP grup üyeleri tarafından ret verilmesinin ardından , dün yaptığı yazılı basın açıklaması ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı eleştirdi. Demir” Sayın Mansur Yavaş Suyu Getirmek İstemiyorsa Bahane Aramasın”dedi.

 

“GETİRMEK İSTEMİYORSA BAHANE ARAMASINLAR”

  1. “7 katrilyon 150 trilyon Ankara Büyükşehir Belediye bütçesi .3 katrilyon 522 trilyon ASKİ'nin 2020 yılı bütçesi var ve bu bütçeler Cumhur ittifakının evet oylarıyla kabul edilmiştir.Her yerde 380 Trilyon bütçe fazlam var diyen, Sayın Yavaş 20 trilyon parayı mı Bulamamış da suyu getirmemek için bahane arıyor. Su ve temizlik gibi bazı önemli konular belediyelerin asli görevidir . ASKİ'nin bütçesi içinde verilen 472 trilyonluk borçlanma yetkisini kullanarak Çok rahat bu suyu isterse Polatlı'ya getirebilir. Bu borçlanma yetkisini de veren Cumhur ittifakı meclis üyeleridir. Getirmek istemiyorsa bahane aramasınlar, isterlerse bu trilyonluk bütçe ile Polat'ın suyunu da getirir hizmetlerini de yapar.”dedi.

BORÇLANMA OYLAMASI CUMHUR İTTİFAKI OLAN AK PARTİ VE MHP NİN GRUP KARARLARI İLE REDDEDİLMİŞTİR

  1. Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş’ın Çankaya ve Yenimahalle’ye yapılacak olan hizmetler için borç istemediğini iddia ederek “ Sayın Yavaş Çankaya ve Yenimahalle için hizmet yapacağı zaman borç istemezken neden Cumhur ittifakı'nın Belediyelerine hizmet yapacağı zaman devamlı borç isteyip algı oluşturmaya çalışıyor.Borçlanma oylaması Cumhur İttifakı olan AK PARTİ ve MHP ‘nin grup kararları ile reddedilmiştir. Ayrıca Meclis üyelerimiz oylamaya katılmamışlardır.

8 AYDIR POLATLI'YA BİR ÇİVİ ÇAKILMAMIŞ

Büyük Şehir belediyemiz kendi hizmetleri için 8 aydır Polatlı'ya bir çivi çakılmamış, şehir içi yollarımızın hali malum olduğu üzere çok bozuk olduğu için Polatlı halkı kış şartlarında köstebek yuvası gibi bozuk yollara mahkum edilmiştir.Bütçe fazlası 382 trilyon fazla verdim diyen Ankara Büyükşehir Belediyesi Keşke 8 aydır hizmetlerini tam olarak yerine getirseydi. Keşke Polatlı halkı Bu kış şartlarında bozuk yollara mahkum edilmeseydi. Köy yollarında adeta ulaşım durma noktasına gelmiş, çukurlardan dolayı araçların geçecek yeri kalmamıştır. Yaz aylarında bir kürek yama dahi yapılmamış şimdi atılan yamalar'da yağmurdan ve kardan hemen sonra zaten bozulmuştur.

SAYIN YAVAŞ NEDEN SUYA GELİR GELMEZ % 80 ZAM YAPMAK İSTEMİŞTİR?

Seçimden önce Ankara’ılara en pahalı suyu kullanıyor diye miting meydanlarında konuşan Sayın Yavaş neden suya gelir gelmez % 80 zam yapmak istemiştir. bu zamda Cumhur ittifakı'nın oyları ile komisyonda reddedilmiştir.

Şimdiye kadar tarihinde ASKİ borç almayan aynı zamanda kendi kurumlar içinde borç veren bir şirket iken neden 2020 yılında Borçlanma ile hizmet yapmak yoluna girmiştir. ASKİ ağır borç yükü altına gelerek hizmetlerin aksamasına neden olmuştur. ASKİ'nin kaynakları doğru kullanılırsa yapılmayacak hiçbir iş yoktur su getirmek belediyelerin Asli görevidir.Suyun siyaseti olmaz.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ