• Dolar 5.83
    Euro 6.63
  • Altın 251.75
    Bist 93809
  • 28° Ankara

ACILI BABA “ONA UĞUR DEMEYİN ;CANİ KATİL DEYİN”

BEN HER GÜN ÖLÜYORUM…

MEZAİM KİRAZ KOLEJİ YKS ‘YE DAMGASINI VURDU

MUHTARIN İLK İCRAATI ANKARA GEZİSİ OLDU

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ  ERDOĞMUŞ AKHİSAR'A ATANDI

KAYMAKAM TUNÇER'E ZİYARETLER

Polatlı

Polatlı Haberleri

DEMİR'DEN, ABDÜLHAMİTHAN'IN 101. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNE İLİŞKİN MESAJ

11.02.2019 10:17
DEMİR'DEN, ABDÜLHAMİTHAN'IN 101. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNE İLİŞKİN MESAJ

Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir yaptığı açıklamada “Osmanlı 'da 33 yıl boyunca hükümdarlık yapmış, Devleti Aliye’nin en zor, en sancılı yıllarına şahitlik etmiş Sultan Abdülhamid gibi  bir şahsiyetin  Zira şu gerçekle hepimiz çoğu zaman içimiz acıyarak da olsa yüzleşmek zorunda kalıyoruz.Dünyanın son hükümdarı, son evrensel imparatoru’ olarak kendi dönemine damgasını vurmuş olan Sultan Abdülhamid, ne yazık ki ülkemizde uzun yıllar görmezden gelinmiş, ihmal edilmiş, hatta karalanmaya çalışılmıştır. Sultan II. Abdülhamid, Türk düşünce hayatını esir alan katı ideolojik kutuplaşmanın en büyük kurbanlarından biridir. Üstüne yapılan onca tartışmaya rağmen hayatı, mirası, karakteri, eserleri, Cumhuriyet dönemine olan etkisi en az bilinen hükümdar hiç şüphesiz Sultan Abdülhamid Han’dır.

Abdülhamit Han’ın “Birlik ve beraberlik her kuvvete üstündür” sözü bugün de devlet ve millet olarak tüm çalışmalarımızda rehberimiz olmayı sürdürüyor. Şayet Abdülhamid Han’ın başlattığı terakki, yani ilerleme faaliyetleri aynı hızla devam etmiş olsaydı, inanın bana bugün Türkiye çok farklı bir yerde olurdu. Maalesef Abdülhamid’e hakaret etmekte pek mahir olanlar, onun eğitim-öğretim, teknik, bilim, sanayi, sanat, kültür, diplomasi gibi alanlardaki reform mirasını sürdürmekte aynı başarıyı gösteremediler. Merhum Abdülhamid Han’ın da şikâyetçi olduğu, çok önemli bu, kaht-ı rical sorununu çözdüğümüz gün ona layık olduğumuz gün olacaktır. Bu her zaman bizim sıkıntımız, bunu aşmamız lazım.

Bu düşüncelerle vefatının 101. yıldönümünde bir kez daha Sultan II. Abdülhamid’e Yüce Mevla’dan rahmet ve mağfiret diliyorum. Onun şahsında ülkemiz ve milletimiz için çile çekmiş, ömür tüketmiş herkesi rahmetle, minnetle  anıyorum”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ