• Dolar 6,4984
    Euro 7,2032
  • Altın 337.905
    Bist 88125
  • Ankara

BELEDİYE MECLİSİ 3 AY TOPLANMAYACAK

İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU TOPLANDI

GAZETELER HAFTA DA ÜÇ GÜN OKURLARLA BULUŞACAK 

1 MİLYAR 881 MİLYON LİRALIK DESTEK ÖDEMESİ BUGÜN

FIRIN VE MARKETLERDE AMBALAJSIZ EKMEK SATIŞI YASAK

JANDARMA ÇALINAN KOYUNLARI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

Polatlı

Polatlı Haberleri

DEREKÖY “HOCALI ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANYORUZ”

26.02.2020 10:25
DEREKÖY “HOCALI ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANYORUZ”


Türk Ocakları Polatlı Şube Başkanı İlhan Dereköy Hocalı katliamının yıldönümünde Hocalı şehitlerini andı. Dereköy “Viyana’da, Mora’da, Tripolice’de, Bosna’da ve Hocalı’da soykırıma uğrayan Türkler ve Müslümanlar olmuştur.Hocalı şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”dedi.

 

 

 

 

 

Hocalı katliamının yıldönümüne ilişkin açıklama yapan Türk Ocakları Polatlı Şube Başkanı İlhan Dereköy “25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gece bölgedeki 366. Alayın da desteğiyle önce giriş ve çıkışının kapatıldığı Hocalı kasabasında Azerbaycan resmi kaynaklarına göre 83 çocuk 106 kadın ve 70’den fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 kişi şehit edilmiş ,487 kişi ise ağır yaralanmıştır.
Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde cesetlerin birçoğunun yakıldığı, gözlerinin oyulduğu, kulakları, burunları ve kafaları ile vücutlarının çeşitli uzuvlarının kesildiği görülmüştür. Aynı vahşet hamile kadınlar ve çocuklara bile yapılmıştır.

1988 yılında başlayan Azerbaycan-Ermenistan savaşında Azerbaycan topraklarının %20’si işgale uğramış ve nüfusu 8 milyon olan Azerbaycan’da 1 milyondan fazla insan yani her 8 kişiden 1’i göçmen durumundadır.

İnsanlık tarihi Müslümanları ve Türkleri hedef alan soykırımlarla doludur. Söz konusu bu kıyımların tarihi Osmanlı İmparatorluğunun duraklama döneminde başlamış ve teknolojik gelişmenin de etkisiyle Müslümanları ve Türkleri hedef alan soykırımlar daha da korkunç boyutlara ulaşmıştır. Viyana’da, Mora’da, Tripolice’de, Bosna’da ve Hocalı’da soykırıma uğrayan Türkler ve Müslümanlar olmuştur.
Hocalı şehitlerimizi rahmetle anıyoruz."dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ