• Dolar 7,8411
    Euro 9,1702
  • Altın 475.239
    Bist 1126.62
  • 15° Ankara

''DUALARIMIZ SOYDAŞLARIMIZLADIR”

GÜNGÖR “HİÇ KİMSE DÜNYADA TÜRK'ÜN SABRINI SINAMAMALIDIR”

MECLİS PERŞEMBE TOPLANACAK

AKKAYA: İNSANLAR YATIRIMA YÖNELDİ

ÖZTÜRK VE KURMAYLARI MAKAMA ÇIKTI

ŞENTEPE ‘DE ASFALTLAMA

Polatlı

Polatlı Haberleri

ESNAFLARI DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLMAYA DAVET ETTİ

07.08.2020 10:11
ESNAFLARI DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLMAYA DAVET ETTİ


 

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) yönetim kurulu üyesi ve Polatlı Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Davut Yaşar,  hükümetin 81 il de eş zamanlı yaptığı korona virüs denetimine bağlı olarak sahaya inerek; oda üyesi, bakkal, kuru yemiş, tekel bayii, kitapçı, bijuteri, kasap, şarküteri, şekerleme, optik ve mavnacılıkla uğraşan esnafları ziyaret ederek virüse karşı uyarıcı broşürler, afişler ve maske dağıtımı gerçekleştirildi.

 

 

 

 

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) yönetim kurulu üyesi ve Polatlı Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Davut Yaşar, Polatlı’da bulunan yüzlerce esnafı oda yönetimi ile birlikte ziyaret ederek, son dönemde Polatlı’da artış gösteren koronavirüse karşı dikkatli olmaları hususunda uyararak esnaflara maske ve eldiven dağıttı. Ayrıca tüm esnafa virüs hakkında bilgilendirici afiş ve broşürler dağıtarak şunları söyledi.

Yaşar, “Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de mücadelenin devam ettiği koronavirüs konusunda maalesef yaşadığımız şehir olan Polatlı’da vaka sayıları ciddi oranlarda arttı. Bizde bu sebeple virüsün başlandığı dönemde olduğu gibi yeniden artış göstermesiyle esnaflarımıza koruyucu maske, eldiven ve bilgilendirici afişler dağıtarak koronaya karşı hem kendilerini hem de müşterilerini korumalarını tavsiyesinde bulunduk” dedi.

MÜCADELEMİZİ DEVAM ETTİRMELİYİZ 

Yaşar, “Normalleşme takviminin devam etmesiyle birlikte bir dönem çok ciddi ekonomik sıkıntılar yaşayan ve kepenk kapatan esnaflarımız, normalleşme süreci ile beraber yeniden tezgahların başına geçti. Ancak uzmanların sürekli uyardığı gibi virüs henüz bitmedi, tehlike devam diyor ve biz mücadelemizi tüm hijyen kuralları çerçevesinde devam ettirmek zorundayız” dedi.

VİRÜS HİÇBİR HASTALIĞIN VERMEDİĞİ HASARI VERMİŞTİR

Yaşar, “ Malumunuz COVİD-19 henüz tedavisi bulunamamış ve sadece ülkemizde değil Tüm dünya da daha önce hiçbir hastalığın vermediği hasarı vermiştir. Yüzbinlerce insanın yaşamını yitirdiği Yüzbinlerce insanın sağlığına kavuşmak için tedavi gördüğü ve ciddi bir ekonomik faturası olan virüse karşı hep birlikte çalışmalı ve mücadele temeliyiz. Unutmayalım ki maske, sosyal mesafe ve hijyen konusuna dikkat ettiğimiz takdirde virüs bizden güçlü değil ve bizi yenemeyecektir” dedi.