• Dolar 6.06
    Euro 6.78
  • Altın 250.75
    Bist 86933
  • 18° Ankara

BABA KAYA'YA SON GÖREV

CHP "MİLLETİN DEĞİL SİYASİLERİN DEDİĞİ OLMUŞTUR"

TRAKTÖR ŞARAMPOLE UÇTU

MÜFTÜLÜKTEN GENÇLERE İFTAR

ÇOCUKLAR İÇİN TOPLANDILAR

ANKESOB TOPLANDI

Polatlı

Polatlı Haberleri

EV KADINLARININ EL EMEKLERİ SATIŞINDA İNTERNET TİCARETİNE DESTEK

14.03.2019 14:53
EV KADINLARININ EL EMEKLERİ SATIŞINDA İNTERNET TİCARETİNE DESTEK

 

 

Polatlı Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı Volkan KARATEPE Polatlı’da ev kadınlarının ürettikleri ürünlerini internette satış imkanına kolaylık sağladı. Karatepe “ Polkader.com işte tam burada çözüm noktası olmaktadır. Çünkü bilindiği gibi e-ticaret siteleri her satıştan belirli oranda komisyon almaktadır. Ve her satışçı ürünlerini siteye kendisi eklemektedir. Bizler bu satışlardan herhangi bir satış komisyonu almıyoruz. Eğer sattığınız ürün 20 tl ise bu rakam kesintisiz olarak size yansıyor”dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Polatlı Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı Volkan KARATEPE “polkader.com , ilçemizin ve bağlı köylerimizin üreten kadınlarının aynı zamanda erkeklerin ,ürünlerini herhangi bir komisyon ödemeden satış yapabilecekleri bir e-ticaret sitesidir. Hiçbir dernek yada siyasi parti ile herhangi bir resmi-fiziki bağımız yoktur. Sadece " Polatlı Kadın Eğitim ve Dayanışma Derneği"nin manevi bir desteği vardır. Amacımız ile örtüştüğünden, site ismimizde polkader'i kullanmamıza izin verdikleri için ayrıca teşekkür ederim.

 

NASIL ÇALIŞIR?

 

Öncelikle , sitemiz üzerinden ürün satmak isteyen kişiler vergi dairesine dilekçe ile başvuruda bulunarak "esnaf muafiyet belgesi " almaları gerekmektedir. Dilekçeyi düzenleme konusunda yine bizler destek oluyoruz. Bu belge ile herhangi bir vergi kaydı yaptırmadan ve buna bağlı olarak vergi ödemeden aşağıdaki kanun açıklamasında bulunan ürünleri satabilirler. Polkader.com işte tam burada çözüm noktası olmaktadır. Çünkü bilindiği gibi e-ticaret siteleri her satıştan belirli oranda komisyon almaktadır. Ve her satışçı ürünlerini siteye kendisi eklemektedir. Bizler bu satışlardan herhangi bir satış komisyonu almıyoruz. Eğer sattığınız ürün 20 tl ise bu rakam kesintisiz olarak size yansıyor. Ayrıca site üzerinde satışı yapılacak ürünlerin siteye eklenmesi kargoya verilmesi gibi tüm işlemleri de yine biz yapıyoruz. Ürünlerin kargo ile müşteriye en uygun fiyata gönderilmesi de ayrı bir sorun, bu konuda da gerekli anlaşmaları yaptık. Geriye , size sadece kaliteli ürünler üretmek kalıyor.

 

Şimdi herkesin sorduğu meşhur soruyu cevaplıyorum ; " eğer satışlardan komisyon almıyorsan nereden para kazanacaksın" Teknik olarak şuan için site yönetimi bu ticaretten hiçbir para kazanmıyor.

PEKİ AMACIMIZ NE VE BU YATIRIMI NASIL YAPIYORUZ ?

 

Birilerinin bir şey yapması lazım, ama gerçekten bir şey yapması lazım. Herkes bireysel ekonominin artması için uğraşıyor, oysa bölgesel bir ekonomik ilerleme hepimizi olumlu yönde etkileyecek. Bunun farkındayız ama nedense elimizi asla taşın altına koymuyoruz. Herkes üretmenin ekonomi için ne kadar önemli olduğunu anlatıp duruyor. Peki sadece üretmek yeterli mi? Elbette hayır. Esas önemli olan ürünlerin pazarlanması. Peki Polatlı ve köylerinde üretilen ürünlerin Tüm Türkiye hatta dünya çapında bir pazara sahip olması çok daha etkili bir yöntem değil mi ? Dünya çapında diyorum çünkü polkader.com Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde hizmet veriyor. Yani gerçekten ortada ciddi bir çalışma , ciddi bir sorumluluk var.

 

DUYANLAR DUYMAYANLARA DUYURSUN

 

Elbette şuan daha çok yeniyiz, google reklamlarımız düzenleniyor, web sitemizin son şekli için birkaç yazılımcı firma ile görüşmelerimiz devam ediyor Şuan test aşamasında bir yayınımız var, neler yapabiliriz neler ekleyebiliriz ,satıcı ve müşteri arasında en doğru ticareti nasıl sağlarız, bunlar üzerinde yoğunlaşıyoruz. Kısa zamanda hazır olup ürünlerinizi satış için yüklemeye başlayacağız.

Bizim için şuan bir önemli konuda , bu e-ticaret sitesinde ürün satmak isteyen kadın - erkek herkes ile bir an önce iletişim kurabilmek. Çünkü site tam olarak açıldığında ne kadar çok ürünümüz olursa o kadar hızlı yayılır ve tanınırız. Ulusal basın da projemizin tanımı konusunda haber yapmak istiyor ancak biz tam anlamıyla hazır olduğumuzda ülke genelinde duyulmasını istiyoruz. Çünkü burada Polatlı üretici , Dünya üzerinde geri kalan her nokta potansiyel tüketici konumunda oluyor. Sizde üretip bu platforma yer almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Duyanlar duymayanlara duyursun. 0 546 954 41 76 [email protected]

 

BİZ KİMİZ ?

 

Ben , Volkan KARATEPE . 15 yıllık evli 3 kız babasıyım. Tüm olumsuzluklara tüm başarısız girişimlere rağmen ,her defasında tutunacak bir dal bulan, projeler üretmekten bıkmayan , haline her zaman şükreden birisiyim. Ekonomik olarak çok iyi durumda sayılmam, gerek bu proje olsun gerekse diğer projeler için kenara ayıracak en ufak bir birikimim yok. Peki nasıl bu projeleri yürütüyorum, inanın onu bende bilmiyorum , Allah bir kapıyı kapatıp birini açıyor. Her zaman karşımıza elimizden tutacak birini çıkartıyor. Şuan da polkader.com ' u Yazılım Uzmanı Yusuf Emre Akgül ve Bilgisayar Yüksek Mühendisi Gökçer Gökdal ile beraber yürütüyoruz. İkisi de alanında çok başarılı çok değerli insanlar. Bu ve diğer projelerimde hiçbir maddi beklenti gözetmeden bana inandıkları ve güvendikleri çok teşekkür ederim.

 

 

İlgili kanun ;

 

(4369 sayılı Kanunun 26 ncı maddesiyle değişen fıkra Yürürlük; 1.1.1999) Ticaret ve sanat erbabından aşağıda yazılı şekil ve suretle çalışanlar gelir vergisinden muaftır.(1)

 

 

(5615 sayılı Kanunun 1 inci maddesiyle değişen bent Yürürlük; 04.04.2007) Evlerde kullanılan dikiş, nakış, mutfak robotu, ütü ve benzeri makine ve aletler hariç olmak üzere, muharrik kuvvet kullanmamak ve dışarıdan işçi almamak şartıyla; oturdukları evlerde imal ettikleri havlu, örtü, çarşaf, çorap, halı, kilim, dokuma mamûlleri, kırpıntı deriden üretilen mamûller, örgü, dantel, her nevi nakış işleri ve turistik eşya, hasır, sepet, süpürge, paspas, fırça, yapma çiçek, pul, payet, boncuk işleme, tığ örgü işleri, ip ve urganları, tarhana, erişte, mantı gibi ürünleri işyeri açmaksızın (7162 sayılı Kanunun 1'inci maddesiyle eklenen ibare Yürürlük; 30.1.2019)veya yıl içinde gerçekleştirilen satış tutarı, ilgili yıl için geçerli olan asgari ücretin yıllık brüt tutarından fazla olmamak üzere, internet ve benzeri elektronik ortamlar üzerinden(11) satanlar. Bu ürünlerin, pazar takibi suretiyle satılması ile ticarî, ziraî veya meslekî faaliyetleri dolayısıyla gelir ve kurumlar vergisi mükellefi olanların düzenledikleri hariç olmak üzere; düzenlenen kermes, festival, panayır ile kamu kurum ve kuruluşlarınca geçici olarak belirlenen yerlerde satılması muaflıktan faydalanmaya engel değildir.(3)