• Dolar 5.83
    Euro 6.63
  • Altın 251.75
    Bist 93809
  • 28° Ankara

ACILI BABA “ONA UĞUR DEMEYİN ;CANİ KATİL DEYİN”

BEN HER GÜN ÖLÜYORUM…

MEZAİM KİRAZ KOLEJİ YKS ‘YE DAMGASINI VURDU

MUHTARIN İLK İCRAATI ANKARA GEZİSİ OLDU

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ  ERDOĞMUŞ AKHİSAR'A ATANDI

KAYMAKAM TUNÇER'E ZİYARETLER

Polatlı

Polatlı Haberleri

GEÇİCİ KORUMA ALTINDA BULUNAN SURİYELİLERLE BİR ARAYA GETİRİLMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR

11.07.2019 10:02
GEÇİCİ KORUMA ALTINDA BULUNAN SURİYELİLERLE BİR ARAYA GETİRİLMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR

 

Polatlı’da mevsimlik işçilerin yerleşkeleri, işçilerin genel sorunları, sağlık ihtiyaçları ve yaşam standartları konuları masaya yatırıldı. METİP alanında yapılması gereken çalışmalar ile işçilerin çalışma ve sosyal hayatlarının iyileştirilmesine yönelik alınacak tedbirlerle ilgili istişarelerde bulunuldu ve gerekli kararlar alındı.

 

 

 

Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi (METİP)Toplantısı gerçekleştirildi.Gerçekleştirilen Toplantıya Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Dışişleri Bakanlığı Çok Taraflı Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Osman Turan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Temsilcileri katıldı.

Toplantıda; İlçemizdeki mevsimlik işçilerin yerleşkeleri, işçilerin genel sorunları, sağlık ihtiyaçları ve yaşam standartları gibi konular ele alındı.METİP alanında yapılması gereken çalışmalar ile işçilerin çalışma ve sosyal hayatlarının iyileştirilmesine yönelik alınacak tedbirlerle ilgili istişarelerde bulunuldu ve gerekli kararlar alındı.

Ayrıca toplantıda mültecilerin ve en az gelişmiş ülkelerin ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler getirilmesini amaçlayan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) Etki Hızlandırıcı Projesi’nin fizibilite raporunun tamamlandığı da belirtildi.

 

“SANİTASYON SİSTEMLERİ" PİLOT PROJESİ KAPSAMINDA SAHA ÇALIŞMALARI

Bu proje kapsamında; proje girişimcilerinin, İlçemizde "Taşınabilir Kompost Tuvalet/ Sanitasyon Sistemleri" pilot projesi ile ilgili saha çalışmaları yapmak üzere, ülkemizde geçici koruma altında bulunan Suriyelilerle bir araya getirilmelerinin öngörüldüğü bildirildi.

HER ZAMAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ”

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer; İlçemizin çok sayıda mevsimlik tarım işçisi göçü aldığını ve onların hayat standartları ile ilgili gereken her türlü çalışmaya destek olarak gerekli yardımı sağlayıp, işçilerin kaliteli yaşam koşullarını sağlamaları için devlet olarak her zaman mevsimlik tarım işçilerinin yanında olduklarını belirtti.Katılımcılar, Kaymakam Tunçer’e ilgisinden ve konuya duyarlılığından dolayı teşekkürlerini iletti.

HBR-AYSUN YILMAZ BENLİ