• Dolar 5.83
    Euro 6.63
  • Altın 251.75
    Bist 93809
  • 28° Ankara

POLATLI'DA 15 TEMMUZ RUHU YAŞANDI

BİZ POLATLI'NIN, MİLLETİN, TÜRKİYE'NİN TARAFINDAYIZ

CHP'DEN HÜKÜMETE “EĞİTİM VE ADALELETTE SİSTEM ÇÖKTܔ İDDİASI

STK'LARDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ

TÜRK OCAKLARI KURBAN BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN POLATLI'YI ANLATTI

Polatlı

Polatlı Haberleri

KAYMAKAM TUNÇER KAYMAKAMLIK MESLEĞİNİ ANLATTI

11.02.2019 10:15
KAYMAKAM TUNÇER KAYMAKAMLIK MESLEĞİNİ ANLATTI


Polatlı Anadolu Lisesi Mezunları Derneği (PALMED) ve Polatlı Anadolu Lisesi Rehberlik Servisi tarafından Polatlı Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine yönelik meslek seçiminin önemi ve seçtikleri mesleklerin zorluk ve kolaylıklarını daha iyi anlamaları amacıyla bir program düzenlendi.

 

Polatlı Anadolu Lisesi Mezunları Derneği (PALMED) ve Polatlı Anadolu Lisesi Rehberlik Servisi tarafından Polatlı Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine yönelik kariyer günleri kapsamında Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer öüğrencilerle buluştu. Polatlı Anadolu Lisesi’ndeki Kariyer Günleri etkinliğinde değişik unvanlarda çalışan meslek grubu temsilcileri belirli aralıklarla öğrencilerle buluşuyor. Programa, İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, okul öğretmenler ve öğrenciler katıldı Program ilk olarak İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer’in öğrencilere, kendi eğitim hayatından ve mesleğine yönelik hangi yollardan geçtiği, kaymakamlık hakkında ne gibi zorluklar veya kolaylıklar bulunduğunu ifade etmesi ile başladı.

“SİZLER BİZİM GELECEĞİMİZSİNİZ”

Kaymakam Tunçer En güzel yıllarınız bu yıllar ve bunun kıymetini bilin, ileriki zamanlarda daha fazla sorumluluk daha fazla yük anlamına geliyor. Bu yüzden bu yıllarınızı dolu yaşayın. Ayrıca kitapları bolca okumaya çalışın çünkü geçen sene üniversite sınavının ilk bölümü tamamıyla yoruma dayalı olmuştur ve bu doğrultuda okumayı seven ve bu alışkanlığı olan öğrenciler büyük fark yaratmıştır. Bu seminer doğrultusunda her zaman için bir sorununuz olduğunda veya ziyaret amacıyla binamıza gelip gezebilirsiniz. Kapılarımız sizlere daima açıktır. Ailenizin, milletimizin, öğretmenlerinizin siz gençlerden beklentileri çok fazla bu yüzden sıkı çalışın. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizlere başarılar diliyorum dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç programın devamında iyi bir yönetici olmak için yapılması gerekenler, öğretmenlik için izlenmesi gereken yol, mesleğin gereklilikleri, sorumlulukları hakkında öğrencilere bilgi verdi. KILIÇ öğrencilerin sorularını alarak her bir soruyu samimiyetle cevapladı. Samimi bir ortamda geçen söyleşide öğrenciler, öğretmenlik ve eğitim yöneticiliği ile ilgili merak ettiklerini öğrenme fırsatı buldu. Kılıç “yaptığımız işte iyi şeyler ortaya koymak, aldığımız kararlarda, tavır ve davranışlarda bir kurumun yöneticisi olarak dikkat etmek durumundayız. Çünkü herkes bizi ve vermiş olduğumuz kararları takip ediyor. Ben bir öğretmenim ve bu mesleğe baktığımızda sınıfa girdiğimizde bizlere dikkatle bakan bir çift göz bulunmakta ve öğrenme hevesi ile bizleri sürekli takip eden, dikkatle izleyen çok sayıda öğrenci bulunduğunu hesaba katarsak ne kadar müstesna bir meslek olduğunu anlayabiliriz. Sizler son sınıf öğrencilerimiz, bu yıl sizler için çok yoğun geçiyor bu süreçte sıkı çalışın Sayın Kaymakamımızın da ifade ettiği gibi kitap okumayı ihmal etmeyin. Bizim yaşadığımız bu topraklara bir vefa ve minnet borcumuz var, bu borcu da ancak görevimizi en doğru şekilde yaparak ödeyebiliriz. Ve son olarak da hangi mesleği yaparsanız yapın, tavsiyem o işte en iyisi olmaya gayret edin, aranan kişi olundedi.

HABER-AYSUN YILMAZ BENLİ