• Dolar 5.83
    Euro 6.63
  • Altın 251.75
    Bist 93809
  • 28° Ankara

ACILI BABA “ONA UĞUR DEMEYİN ;CANİ KATİL DEYİN”

BEN HER GÜN ÖLÜYORUM…

MEZAİM KİRAZ KOLEJİ YKS ‘YE DAMGASINI VURDU

MUHTARIN İLK İCRAATI ANKARA GEZİSİ OLDU

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ  ERDOĞMUŞ AKHİSAR'A ATANDI

KAYMAKAM TUNÇER'E ZİYARETLER

Polatlı

Polatlı Haberleri

KIZILAY’DA PLANLANAN KONGRE GERÇEKLEŞEMEDİ KONGREYE HAFTAYA KALDI

11.02.2019 10:12
KIZILAY’DA PLANLANAN KONGRE GERÇEKLEŞEMEDİ KONGREYE HAFTAYA KALDI

240 delegeden kongreye katılan delege sayısı 51 oldu.

 

Türk Kızılay’ı Polatlı şubesi kongresini yapamadı. Kızılay Polatlı Şubede başlayan sancılı süreçte Kızılay mevcut yönetimi seçime 2 gün kala istifa ederek “ 3 tarihli 136 üye toplu halde son gün kayıt işlemi yapıldığını açıklayarak “ Kızılay Polatlı Şube Genel Kurul üyelerinin dışında bir iradenin yönetimi şekillendirmeye çalıştığı görünmektedir bu sebeplerden dolayı yönetim olarak istifa ediyoruz”demişti. Kızılay Polatlı şubesi mevcut yönetimi Cumartesi Günü kongre salonunda hazır bulundu ancak aday olması beklenen isimlerin kongreye katılmadığı ve yeterli çoğunluğun sağlanamadığı görüldü. Kongre haftaya ertelendi.240 delegeden kongreye katılan delege sayısı 51 oldu.

 

 

Türk Kızılay’ı Polatlı Şubesi kongresini yapacak mı yapmayacak mı derken kongre yapılamadı. Geçtiğimiz günlerde tüm üyelerini kongreye davet eden Türk Kızılay’ı Polatlı Şube Başkanı Hasan Benli kongreye 2gün kala yönetimi ile birlikte toplu istifa ederek deprem etkisi yaratmıştı. Cumartesi Günü yapılması planlanan kongrede istifa eden mevcut yönetimin aday çıkmayacağı karşı taraftan isimlerin aday olarak çıkacağı iddiaları yer alırken mevcut yönetim kongredeki yerini aldı. Kongreye Hasan Benli dışında aday olarak katılması beklenen isimler katılmadı. 9 Şubat Cumartesi Günü saat:11.00’da Per-Pa’da planlanan kongreye üyelerin yetersizliği ,yeterli katılım olmaması dolayısı ile kongre haftaya ertelendi.240 delegeden kongreye katılan delege sayısı 51 oldu.

 

 

 

KIZILAY SEÇİMİ HAFTAYA KALDI

09 Şubat cumartesi günü gerçekleştirilecek olan olağan genel kurula tüm üyelerini davet eden Türk Kızılay’ı Polatlı Şube Başkanı Hasan Benli “Seçme ve seçilme hakkı olan tüm üyelerimizi olağan genel kurulumuza bekliyoruz.1868 yılında kurulan Türk Kızılay Derneğinin 1923 yılında açılan şubemizin bugüne kadar emeği geçen tüm üye, çalışanlar, yönetim kurulu üyelerine ve başkanlarına verdikleri emeklerden dolayı hepsine teşekkür ederiz”demişti. Ancak kongreye 2 gün kala gelen istifalarla seçimde ertelendi.

 

HABER-AYSUN YILMAZ BENLİ