• Dolar 7,2916
    Euro 8,5355
  • Altın 477.149
    Bist 1060.59
  • 23° Ankara

POLATLI'DA COVİD 19 DENETİMİ

POLATLI'DA DEAŞ  OPERASYONU

TÜRKİYE'DE BİR İLK POLATLI'DA HAYATA GEÇİYOR

GÜLVEREN MAHALLESİ ASFALTLANIYOR

MHP'DEN KAYMAKAM BULACAK'A ZİYARET

YAŞAR ESNAFLARA MASKE DAĞITTI

Polatlı

Polatlı Haberleri

KIZILAY’DAN KURBAN KESİM KAMPANYASI

11.07.2020 13:05
KIZILAY’DAN KURBAN KESİM KAMPANYASI


 

Kızılay bu yıl, yurt içi dahil 16 ülkede vekâlet sahipleri adına kurban kesecek. Kızılay vekâlet bedellerini ise yurt içi için 1050 TL, yurt dışı için 850 TL olarak belirlendi.

Türk Kızılay’ı Polatlı Şube Başkanı Bünyamin Ateş “2007 yılından bu yana Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Kızılayımız, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla sesleniyor. Vekâleti alınacak kurban hisseleriyle yurt içi ve yurt dışında 4 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedeflemekteyiz.

 

 

 

Kızılay’ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2020 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahiplerini sadece Kurban Bayramı süresince değil, yıl boyu ete kavuşuyor.

Kızılayımız’ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2020 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahiplerini sadece Kurban Bayramı süresince değil, yıl boyu ete kavuşuyor. Kızılayımız bu yıl, yurt içi dahil 16 ülkede vekâlet sahipleri adına kurban kesecek. Kızılayımız vekâlet bedellerini ise yurt içi için 1050 TL, yurt dışı için 850 TL olarak belirlemiştir.

 

AMACINA UYGUN KURALINA UYGUN HELAL KESİM

 

Kızılayımızın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. model sayesinde dikkatli ve özenle seçilen kurbanlıklar, veteriner hekimlerimiz tarafından seçilerek, vekâlet sahiplerinin isimleri tek tek okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecektir. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veteriner hekimler ve noter de eşlik edecetir.

 

Yurt içi hisselerinden elde edilecek kurban etleri kavurma işleminden sonra, konserve haline getirilip. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kavurma bunun yanı sıra anlık ve aşevlerinde de dağıtımlar yapılacak.

 

Kızılayımız tarıfından kesilen kurbanlarımız yurt içinin yanı sıra Türk Kızılayımızın Somali, Senegal, Sudan, Güney Sudan, Pakistan, Afganistan, Endonezya, Bangladeş, Bosna Hersek, Suriye, Yemen, Irak, Filistin ve K.K.T.C.’de bulunan 14 delegasyon ile Kuzey Makedonya’da kesim işlemlerinden hemen sonra ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

 

168 ÇAĞRI MERKEZİNDEN 7/24 BAĞIŞ

 

Kurban ibadetlerinin GERÇEK ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar; Bankalardaki Kızılayımız bağış hesaplarını, Türk Kızılay Şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını, internet bankacılığını, mobil bağış uygulamasını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler. Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından da yararlanabileceklerdir.

Türk Kızılay Derneği Polatlı şubesi Ziraat Bankası ıban numarası: TR64 0001 0000 1100 0018 6850 38 hesabına bağış sahibi T.C numarası adı soyadı ve telefon bilgilerini vererek yapabilir.

Bağış yapmak isteyen ve şubemize veya banka gidemeyen tüm vatandaşlarımız 0312 623 17 73 veya 0536 866 50 31 numaralı telefonu arayarak bizler adrese giderek makbuz karşılığında vekaletlerini almaktayız.

 

Polatlı halkımızın ve duyarlı vatandaşlarımızın şimdiden yapmış olduğu ibadetleri ve bağışları Allah kabul etsin”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ