• Dolar 6,8666
    Euro 7,7569
  • Altın 398.104
    Bist 119393
  • 22° Ankara

BİK MÜDÜRÜ YÜREK AYRINTI'DA

ARDA GEN TEDAVİSİNE BAŞLIYOR

ÇİFTÇİLERE ŞAPKA DAĞITTILAR

ESNAFLARDAN CANSUYU'NA DESTEK

POLATLI'NIN SU KONUSU BUGÜN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE

COVİD 19 DENETİMLERİ YAPILACAK

Polatlı

Polatlı Haberleri

MİLLETVEKİLİ POLATLI’DA ÇİFTÇİ VE ESNAFI DİNLEDİ

22.10.2019 10:56
MİLLETVEKİLİ POLATLI’DA ÇİFTÇİ VE ESNAFI DİNLEDİ

 

Ak Parti Ankara milletvekili Hacı Turan Polatlı’da çiftçi ve esnafı dinledi. Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ve büyükşehir belediye meclis üyeleri beraberliğinde Polatlı Ziraat Odası, TEDAŞ ve esnafları ziyaret ederek çiftçi sorunlarına ilişin raporu değerlendiren milletvekili Turan Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu ve İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü’den bilgi aldı. Çiftçiler milletvekili Turan’a tarımsal sulamaya ilişkin yüklü elektrik faturaları ve borçlarından dert yandı. Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu ise Polatlı çiftçisinin zor durumda olduğunu kaydetti.

 

 

 

Ak Parti Ankara milletvekili Hacı Turan Polatlı’da saha gezisi yaptı. Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ve büyükşehir belediye meclis üyeleri beraberliğinde Polatlı Ziraat Odası, TEDAŞ ve esnafları ziyaret ederek çiftçi sorunlarına ilişin raporu değerlendiren milletvekili Turan Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu ve İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü’den bilgi aldı.

POLATLI ÇİFTÇİSİNİN EN SIKINTILI DÖNEMİ

Polatlı ‘da çiftçi ve özellikle soğan üreticinin zor günlerden geçtiğini belirterek Türkiye’nin kışlık soğan ihtiyacın yüzde 30’luk kısmının Polatlı çiftçisi tarafından karşılandığına dikkat çekerek çiftçilerin soğanı zararına sattığını belirten Polatlı Ziraat Odası Başkanı Köseoğlu “ seçimden sonra ilk defa gelen milletlimizsiniz teşekkür ediyorum. Genelde milletvekillerimiz hep seçim dönemi gelirler. Çiftçimizin sıkıntılı, dertli olduğu bir dönemde geldiniz. Polatlı çiftçisi ülkenin kışlık soğanı üretimin % 30 unu üretir . Bu sene zarar ediyor. Kilosunu 70 döneme mal ediyor 50-60 kuruşa küçük soğanı 30 kuruşa satıyor. Ekim zamanı şuanda çok büyük sıkıntı var.”diyerek Polatlı’nın tarım sektöründeki sıkıntı ve talepleri içeren dosyayı vekile verdi.

“ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINI YAKINDAN BİLİYORUM ÇÜNKÜ BENDE ÇİFTÇİYİM”

  1. Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan Vekil “ biz her zaman sahadayız buraya ilk gelişim değil, iki ay öncede geliştim. Milletvekilin görevi 81 vilayetten sorumludur. Türkiye’de ki reel siyasette daha çok seçim bölgeleri ile birebir ilgilenirsiniz. Benim seçim bölgeme ye yoğun çalışıyoruz. Meclis çalımları dışında hep sahada oluruz. Bazen vatandaşlar derki hayırdır vekilim seçim yok. Seçim olmasına gerek yok ben sizinle konuşmaya geldim derim. Taksiciler beni çok iyi tanırlar. Gece meclis 23.00’da kapanırdı ben saat:01.00 ‘a kadar onlarla hasbihâl ederim. Gündüz binlerce insanı taşıyorlar onlardaki bilgiler daha sağlıklı geliyor. Esnafımızla, çiftçimizle birebir ilgileniriz. Polatlı’ya gelişimiz noktasında Ak Parti İl Teşkilatımız bir karar aldı. Diğer bölgelerden seçilen arkadaşları başka ilçelerde görevlendirelim. İl teşkilatımızda beni Polatlı’da görevlendirdi. İlçe başkanımızla Polatlı’yı geziyoruz

Çiftçilerin sorunlarını yakından biliyorum çünkü bende çiftçiyim. Birebir işin içindeyiz konulara da vakıf olan kardeşinizim. Bizim görevimiz sizlere imkânlar ölçüsünde yardımcı olmak: Polatlı’da ki ziyaretimiz he esnaf ziyareti STK ziyaretleri halkımızın talep ve arzularını dinlemek istişare etmek. Polatlı ile ilgili yapılacak hizmetleri ilgili yerlere taşımak ve yardımcı olmaktır. Şunu bilin biz seçimi zamanı değil her aman halkımızın içindeyiz. İnşallah bundan sonrada ziyaretlerimiz sürekli devam edecek”dedi.

35 MİLYAR ELEKTRİK PARASI ÖDÜYORUZ

Çiftçiler elektrikli sulama siteminden kanyaklı sıkıntılarını vekile ilettiler. Çiftçiler her ay 35 milyar elektrik parası ödediklerinden dert yandılar.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ