• Dolar 5.75
    Euro 6.35
  • Altın 269.30
    Bist 108128
  • 10° Ankara

AYSEL DEMİR'DEN BAŞKAN YAVAŞ'A REST

POLATLI'NIN SU DEDEKTİFLERİ VAR

HAYDİ POLATLI KAN BAĞIŞINA

GÜZERGAHLAR ÇİZİLDİ

SPOR MÜSABAKALARI MASAYA YATIRILDI

ŞAHİN İNSAN HAKLARI GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Polatlı

Polatlı Haberleri

O KARA GECEYİ TÜRK BAYRAKLARI İLE AYDINLATTILAR

17.07.2019 10:23
O KARA GECEYİ TÜRK BAYRAKLARI İLE AYDINLATTILAR

 

 

 

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimini bir kez daha lanetleyerek meydanları doldurdu.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik anma günü kapsamında ’da bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi. Şehit kabirleri ziyaret edilerek Polatlı Belediyesi tarafından 15 Temmuz gecesini anlatan fotoğraf sergileri açıldı, vatandaş ve protokol meydanda namaz kılarak demokrasi nöbeti tuttu. 15 Temmuz darbe girişimin 3. Yılında ’da 15 Temmuz şehitleri adına hatıra ormanı oluşturularak ağaçlar dikildi. Vatandaşlar gece geç saatlere kadar Cumhuriyet Meydanı’nda nöbet tuttular.

 

 

 

 

 

  1. Temmuz hain darbe girişiminin 3 Yılında Polatlı’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Anma Günü’nde birlik ve beraberlik ruhu üst düzeyde yaşandı. 15 Temmuz gecesi bombalanan Gölbaşı Özel Harekat Başkanlığında şehit düşen komiser Yardımcısı Seher Yaşar başta olmak üzere Polatlı protokolü şehitlikte kabirleri ziyaret ederek karanfil bıraktılar. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü şehitleri anma günü kapsamında Polatlı Çarşı Camiinde mevlit okutularak Polatlı Belediyesi tarafından ikram yapıldı. Duatepe’de ise şehitler adına oluşturulan özel ormanlık alanda ağaç dikildi.15 Temmuz 2016’da yaşanan kara gecenin yıldönümünde ilçe protokolü ve vatandaşlar Cumhuriyet Meydanında bir araya geldiler. Polatlı Belediyesi tarafından 15 Temmuz’un yaşandığı gecenin fotoğrafları ve şehitlerimiz Seher Yaşar ile Emniyet Müdürü Meriç Alemdaroğlu’nun fotoğrafları sergilendi.
  1. İlç Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Şehit Seher Yaşar'ın annesi ve erkek kardeşi , Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, Belediye meclis üyeleri Kamu kurum vkuruluşların daire amirleri, STK’lar ve yüzlerce vatandaş bir araya geldi. Şehitler için saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı ve Kuran-ı kerim okundu. Cumhuriyet Meydanında akşam ve yatsı namazını eda eden ilçe protokolü ve vatandaşlar Türk bayraklarını dalgalandırdı. Şiirler, İlahiler ve semazenlerin yer aldığı gecede saatler 00.30’u gösterdiğinde Tüm Türkiye’de ve Polatlı’da eş zamanlı salalar okundu.

HBR-AYSUN YILMAZ BENLİ