• Dolar 7,8411
    Euro 9,1702
  • Altın 475.239
    Bist 1126.62
  • 15° Ankara

''DUALARIMIZ SOYDAŞLARIMIZLADIR”

GÜNGÖR “HİÇ KİMSE DÜNYADA TÜRK'ÜN SABRINI SINAMAMALIDIR”

MECLİS PERŞEMBE TOPLANACAK

AKKAYA: İNSANLAR YATIRIMA YÖNELDİ

ÖZTÜRK VE KURMAYLARI MAKAMA ÇIKTI

ŞENTEPE ‘DE ASFALTLAMA

Polatlı

Polatlı Haberleri

SANAYİ ESNAFI ÜRÜNLERİNİ FUARDA SERGİLEYECEK

07.08.2020 10:07
SANAYİ ESNAFI ÜRÜNLERİNİ FUARDA SERGİLEYECEK

Polatlı sanayi esnafının urunlerini sergileyebilecegi fuar alanı start aliyor. yılın 12 ayı boyunca Polatlı sanayi esnafı ekonomik olarak imalat ürünlerini burada sergileyebilecek. Polatlı  Ziraat  aletleri esnaf odası başkanı Osman Aydoğan "12 ay boyunca fuar alanı gibi hareketliliğin sağlanacağını bu sayede hem Polatlımıza hem de Sanayimizde imalat yapan esnaflarımıza ekonomik olarak daha çok katkısı olacağına inanıyoruz"dedi.

 

 

Polatlı Ziraat Aletleri esnaf odası başkanı Osman Aydoğan Polatlı  Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya'yı makamında ziyaret etti. Ziyarete ve sanayi içerisinde devam eden çalışmalara ilişkin kamuoyuna bilgi veren Başkan Aydoğan"

Polatlı belediye başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’yı makamında ziyaret ederek geçmiş kurban Bayramını kutladık

Polatlı belediyemiz, sanayimizde daha önceden İmalatçı esnaflarımıza teşhir alanı ve sanayimiz içerisindeki yol üzerinde sanayi çevresinde atıl olan hurda malzemeler için yer çalışması başlamıştı. Bu çalışmalar hakkında Sayın belediye başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya bilgiler verdik. Bu vesileyle Polatlımızdaki yerel basın mensupları aracılığıyla hem Polatlı  kamuoyunu  hem de Sanayimizdeki esnaflarımızı bilgilendirmiş olduk. Yine de kısaca özetlemiş olursak sanayi esnaflarımızın mağdur olmaması için Polatlı belediyemiz esnaflara hurda bekleme alanı belirleyerek, malzemelerini koyabilecekleri yer tahsisi  yapmıştır. Esnaflarımızdan hiçbir şekilde ücret talep etmeden bu malzemeleri burada toplayarak sanayimizi daha düzenli tertipli ve yaşanır bir hale getirme çabası içerisindedir.

TÜRKİYE'DE BİR İLK OLACAK

 

 Bu çalışmayla birlikte daha önceden de bahsettiğimiz gibi Türkiye de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Belediyemiz, Polatlı Sanayisinde, tarım makine İmalatı yapan arkadaşlarımıza ve yer işgal eden, yaptığı ürünleri koyacak yer bulamayan diğer imalatçı esnaf arkadaşlarımıza sanayimizin batı kısmında Galericiler sitesinin altında yaklaşık 30 dönüme yakın arazi üzerinde, dolgu çalışması yaparak, içerisine bordür taşı döşeyip, kenarlarına beton atıp, üzerine çit telleri çekerek ve kenarlarına aydınlatma direkleri koyarak esnaflarımızın ürettikleri malzemeleri daha düzgün ve daha güvenilir, başında 24 saat bekçisi olan bir  alan yapmıştır. 

Sanayimizin en ücra köşelerinde çalışan imalatçı kardeşlerimiz de yaptığı ürünleri ilk adımda sergilemiş olacaklar. Biz ziraat aletleri tamirciler ve demir işleri esnaf odası olarak her zaman bu işin arkasında durduk, bundan sonra da inşallah durmaya devam edeceğiz.  Bu iş bittikten  sonra ,burada 12 ay boyunca fuar alanı gibi hareketliliğin sağlanacağını bu sayede hem Polatlımıza hem de Sanayimizde imalat yapan esnaflarımıza ekonomik olarak daha çok katkısı olacağına inanıyoruz.

 

İLERDE PARMAKLA GOSTERİLEN BİR YER OLACAĞIZ

 

  Yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte 2005 yılından bu yana sanayimize elimizden geldiğince hizmet etmeye çalışıyoruz. Bizler esnafız sanatkarız. Polatlı sanayisi olarak İnşallah bu çalışmalar tamamlandıktan sonra başta Polatlı belediyemizin desteği ve Sanayi esnaflarımızla beraber sanayimizi parmakla gösterilir hale getireceğiz. Yaptığımız bu çalışmalarda maddi ve manevi olarak bizi yalnız bırakmayan  bize her zaman destek veren Polatlı belediye başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya ve belediye çalışanlarımıza sanayi esnaflarımız adına teşekkür ederiz."desi

HBR AYŞE KÖKSAL