• Dolar 5.76
    Euro 6.34
  • Altın 272.30
    Bist 103391
  • 23° Ankara

ÖĞRETMENLER BİN ADET AĞAÇ DİKTİ

BAŞKAN KIYMAZ'DAN ESNAFA MÜJDE

BAŞKAN YAVAŞ "MESAİ SAATLERİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUZ"

YILDIZKAYA'DAN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNE TEŞEKKÜR

ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ KABRİNE KARANFİL BIRAKARAK KUTLADILAR

ANKARAGÜCÜ'NDEN POLATLISPOR'A DESTEK

Polatlı

Polatlı Haberleri

SOKAKLARDA YAŞAYAN CELAL BAKIM EVİNE YERLEŞTİRİLDİ

23.10.2019 09:41
SOKAKLARDA YAŞAYAN CELAL BAKIM EVİNE YERLEŞTİRİLDİ

 

Yıllardır Polatlı’da sokaklarda yaşayan Celal Güngör Yeni mahalle muhtarı Esra Bilgiç’in girişimleri sonucu Ankara Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Ankara’da özel bir bakım evine yerleştirildi. Yeni mahalle cami tuvaleti ve bahçesinde yatan hayatını sokaklarda geçiren Celal Güngör’ün artık yatabileceği bir yatağı ve bakımını üstlenen görevliler var.

 

 

 

 

Polatlı’da uzun yıllardır sokaklarda yaşayan geçmiş yıllarda telefon kulübelerinde sabahlayan ve son yıllarda Yen mahalle cami tuvaletinde yatan Celal Güngör sokaklarda yaşamaktan kurtarıldı. Ailevi problemlerden dolayı sağlıklı düşünemeyen ve akli dengesi çok fazla yerinde olamayan 65 yaşındaki Celal Güngör’e devlet sahip çıktı.

 

65 YAŞINDA SOAKKLARDA YAŞAYAN ADAMIN ARTIK SICAK BİR YUVASI VAR

 

  1. mahalle muhtarı Esra Bilgiç’in Polatlılı kaymakamlığı, Emniyet müdürlüğü ve Polatlı Sosyal Hizmet Müdürlüğüne verdiği dilekçe sonrası ilgili birimler Celal için harekete geçti. Sokaklarda hayatını idame ettirmeye çalışan Celal Güngör önceki gün Ankara Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerince Polatlı’dan alınarak Ankara’da özel bir bakım evine yerleştirildi. Celal’in sağlık kontrolleri, kişisel bakımları yapıldı. Sokaklarda yaşayan 65 yaşındaki Celal Güngör bakım evinde hem hayatını idame ettirecek hem de rehabilite edilecek.

 

 

Yeni Mahalle muhtarı Esra Bilir yaptığı açıklamada “Yeni Mahalle Camimizin bahçesinde yaşamını sürdürmeye çalışan Celal Bey muhtarlığımızın girişimleri ile Ankara Çalışma ve Sosyal hizmetler İl Müdürlüğü tarafından özel bir bakım evine yerleştirildi Sayın Kaymakamımıza ,ilçe Emniyet Müdürlüğümüze ve Polatlı Sosyal Hizmet Merkez Müdürlüğümüze bu süreçteki desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ