• Dolar 7,8155
    Euro 9,2067
  • Altın 477.171
    Bist 1123.25
  • 15° Ankara

''DUALARIMIZ SOYDAŞLARIMIZLADIR”

GÜNGÖR “HİÇ KİMSE DÜNYADA TÜRK'ÜN SABRINI SINAMAMALIDIR”

MECLİS PERŞEMBE TOPLANACAK

AKKAYA: İNSANLAR YATIRIMA YÖNELDİ

ÖZTÜRK VE KURMAYLARI MAKAMA ÇIKTI

ŞENTEPE ‘DE ASFALTLAMA

Polatlı

Polatlı Haberleri

SU DEDEKTİFLERİ SERTİFİKALARINI ALDI

11.12.2019 09:56
SU DEDEKTİFLERİ SERTİFİKALARINI ALDI

Su izleme günleri dedektifleri sertifika aldı. Minik dedektiflere sertifikalı düzenlenen törenle verildi. Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte çocuklara su bilinci aşılandı. Törenle sertifikalarını alan çocukların heyecanına aileleri de ortak oldu. Mink dedektiflerin sertifikaları Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer Su yönetimi genel müdür yardımcısı Mustafa Tunçay tarafından verilirken, Polatlı belediyesi tarafından çocuklara su matarası hediye edildi.

 

Törene Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından Polatlı’da su dedektiflerine sertifikaları verildi. Sevim Aras İlköğretim okulunda gerçekleştirilen su izleme günü eğitimlerinin ardından öğrencilere dedektif belgeleri düzenlenen törenle verildi. 13 Eylül Kültür Merkezinde düzenlenen su Günleri sertifika programına Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer Su yönetimi genel müdür yardımcısı Mustafa Tunçay, Belediye başkan vekili Veli Keskin, Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, CHP İlçe saymanı Bülent Kirinç, Ak Parti belediye meclis üyeleri, öğrenciler eve çok sayıda veli ile öğretmen katıldı.

Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sertifika törenin açılış konuşmasını Sevimaras İlköğretim Okulu müdürü Selahattin Ünsal yaptı.

POLATLI'NIN SU DEDEKTİFLERİ GÖREVE HAZIR

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen "Su İzleme Günü Polatlı Sevim Aras İlkokulu'nda gerçekleştirildi. Bahse konu su dedektifleri sertifika törenine katılım sağlayarak, çocuklarda oluşturulan bu farkındalık Çalışmasının yaygınlaştırılmasına katkı verdiğiniz için siz değerli basın mensuplarına teşekkür ederiz. Biz burada çocuklara suyun önemini anlatmak için arkadaşlarımız birkaç gündür çalışıyor. Önümüzde ki yıllarda bu ilçe yeni nesil sayesinde gerçekten suyla ilgili kaygıları yavaş yavaş azalacak diye düşünüyorum. Çünkü herkesin bildiği gibi su yeryüzünde yaşamın oluşturduğu hayatımızı, devamlılığımızı sağlayan en önemli unsurdur. Gezegenimizde yaşayan milyonlarca canlı susuz yaşayamıyor. Susuz yaşam olmaz. Çocuklar konuyla ilgili çok güzel resimler de yapmış. Suyun korunması için çok önemli çalışmalar veriyoruz. Özellikle genel müdürlüğümüzün kurulduğu yıllardan beri su kaynaklarının miktar ve kalitesini korumaya yönelik çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımızı yaparken gençlerle, çocuklarla paylaşmak istiyoruz. Su Yönetimi Genel Müdürlüğümüz olarak ilçemizde yapmış olduğumuz çalışmalarda özellikle bu izleme günü olarak çocuklarla bu duygu ve düşünceleri paylaşmak bizi çok mutlu ediyor. Genel Müdürlüğümüz etrafında organize edilen bu etkinlikler kapsamında yarınlarımız olan canlarımızla bir araya gelerek su kaynaklarının korunması ve izlenmesi konusunda farkındalık kazandırmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda 2016 yılında başlattığımız bu yolculuktan bugüne kadar pek çok eğitim çalışması ve organizasyon düzenledik. Yüzlerce öğrenciyi su dedektifi yaptık. Eğitimini tamamlayan çocukları su dedektifi unvanı aldı. Onlara belge de verdik. Su dedektiflerimiz eğitimlerini tamamladıktan sonra başarılı çalışmalarıyla bizleri ziyadesiyle mutlu ediyorlar. Bunları gördükçe ne kadar doğru şeyler yaptığımız kanaatine varıyorum. Su dedektifleri geleceğin gerçek sahipleri olacak. Artık suyun önemini bu çocuklar biliyor. Suyun kirli mi temiz mi olduğunu ayırt edebilir hale geldiler. Su dedektiflerimizi tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Herkese örnek olacaklarına inanıyorum.”dedi.

POLATLI’NIN ÇOCUKLARINA TEŞEKKÜR EDERİM

Su yönetimi genel müdür yardımcısı Mustafa Tunçay ise Polatlı’da öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisine hayran kalarak konuşmasında çocuklara teşekkür etti. Tunçay “Biz burada çocuklara suyun önemini anlatmak için arkadaşlarımız birkaç gündür çalışıyor. Önümüzde ki yıllarda bu ilçe yeni nesil sayesinde gerçekten suyla ilgili kaygıları yavaş yavaş azalacak diye düşünüyorum. Çünkü herkesin bildiği gibi su yeryüzünde yaşamın oluşturduğu hayatımızı, devamlılığımızı sağlayan en önemli unsurdur. Gezegenimizde yaşayan milyonlarca canlı susuz yaşayamıyor. Susuz yaşam olmaz. Çocuklar konuyla ilgili çok güzel resimler de yapmış. Suyun korunması için çok önemli çalışmalar veriyoruz. Özellikle genel müdürlüğümüzün kurulduğu yıllardan beri su kaynaklarının miktar ve kalitesini korumaya yönelik çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımızı yaparken gençlerle, çocuklarla paylaşmak istiyoruz. Su Yönetimi Genel Müdürlüğümüz olarak ilçemizde yapmış olduğumuz çalışmalarda özellikle bu izleme günü olarak çocuklarla bu duygu ve düşünceleri paylaşmak bizi çok mutlu ediyor. Genel Müdürlüğümüz etrafında organize edilen bu etkinlikler kapsamında yarınlarımız olan canlarımızla bir araya gelerek su kaynaklarının korunması ve izlenmesi konusunda farkındalık kazandırmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda 2016 yılında başlattığımız bu yolculuktan bugüne kadar pek çok eğitim çalışması ve organizasyon düzenledik. Yüzlerce öğrenciyi su dedektifi yaptık. Eğitimini tamamlayan çocukları su dedektifi unvanı aldı. Onlara belge de verdik. Su dedektiflerimiz eğitimlerini tamamladıktan sonra başarılı çalışmalarıyla bizleri ziyadesiyle mutlu ediyorlar. Bunları gördükçe ne kadar doğru şeyler yaptığımız kanaatine varıyorum. Su dedektifleri geleceğin gerçek sahipleri olacak. Artık suyun önemini bu çocuklar biliyor. Suyun kirli mi temiz mi olduğunu ayırt edebilir hale geldiler. Su dedektiflerimizi tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Herkese örnek olacaklarına inanıyorum.”dedi.

 

Program Sevim Aras ilköğretim okulu öğrencileri tarafından hazırlanan gösteriler , sertifika ve plaket töreni ile sona erdi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ