• Dolar 5.83
    Euro 6.63
  • Altın 251.75
    Bist 93809
  • 28° Ankara

MUHAMMED MURSİ İÇİN POLATLI'DA GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

PERSONEL ATIŞMASINDA “BİZ ALIRIZ SİZ ÇIKARTIRSINIZ” KARŞILIĞI

AVRUPA ŞAMPİYONU YÜCEL BAŞKAN YILDIZKAYA'YI ZİYARET ETTİ

“YOLUNUZ, BAHTINIZ DAİMA AÇIK OLSUN “

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN BAŞ SAĞLIĞI

SEYAHAT SİGORTASI ZORUNLULUĞUNU SORDU

Polatlı

Polatlı Haberleri

TARHAN “ŞUANDA DEĞİL AMA GELECEK GÜNLERE BAKACAĞIZ”

11.01.2019 11:56
TARHAN “ŞUANDA DEĞİL AMA GELECEK GÜNLERE BAKACAĞIZ”

BENİM AİLEM CHP’Lİ AMA BENİM HİÇBİR SİYASİ PARTİDE KAYDIM YOK

31 Mart seçimleri öncesi CHP’nin yapılan anketlerinde ismi bulunan ve kamuoyu tarafında ismi dillendirilen Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Tarhan “Benim ailem CHP’li ama benim hiçbir siyasi partide kaydım yoktur” dedi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Tarhan “Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan; “ Ben muhafazakâr bir ailenin sol görüşlü çocuğuyum. Benim ailem CHP’li ama benim hiçbir siyasi partide kaydım yoktu fakat benim böyle bir talebim de olmadı. Ankara’da büyüklerimiz siyaseten Genel Merkez de bize karşı böyle bir talepte bulundular benim böyle bir düşüncem olmadı. İleriki yıllar için Sivil toplum örgütlerinin başka bir kurumlarında niyetim olduğu için siyaseti çok düşünmedim. Malum ilçe de ittifak meselesi oldu o yüzden bende buna hazır değildim bu teklifi de kabul etmedim. Sivil toplum örgütlerinde farklı yerlerde ekibim ile beraber öyle bir niyetimiz var nasip olursa gelecek dönemlerde onlara bakacağız ama şu anda siyaset yok. İnsanları kucakladığım için ben buralara geldim o yüzden çok teşekkür ediyorum. Benim siyasi bir düşüncem olmadı. CHP İlçe Başkanı Selami Bey ile Ankara’ya gittiğimde bizim partimizin belediye başkanını açıklayın dendiğinde o günkü arkadaşımız yasal olarak müracaatta bulunan Avukat Ali Kuş’tu fakat il başkanının bizim ismimizi telaffuz etmesi ile ortaya çıktı bu da Ali Kuş tarafından bana söylendi. Ben İl Başkanının tanımıyordum. Bülent Kuşoğlu tarafından görüşmelerimiz oldu, Ankara Milletvekili Levent Gök ve daha sonra Genel Başkan ile görüşmelerimiz oldu ama ben hiçbir şekilde bu işe hazır olmadığı mı da söyledim o yüzden de kabul etmedim. Daha sonra da Sami Bey oldu Allah hayırlı uğurlu etsin. Şu anda iki tane mevcut Belediye Başkan adayımız var çalışanlar var daha önce Belediye Başkanlığı yapmış arkadaşımız var bu halkın takdiridir, kim neyi takdir ederse ona nasip olur.

A PARTİYE VEYA B PARTİYE DESTEK OLACAĞIM ANLAMINA GELMEZ

Ben sivil toplum örgütü başkanıyım deminde söyledim o yüzden ben bütün üyelerimin başkanı olduğum için A partiye veya B partiye destek olacağım anlamına gelmez. Bu Polatlı halkının takdiridir. Ak Partiden Belediye Başkan Adayı çıktı. 11 ile de görüştüm herkes hizmet edeceğim diye çıktı bu medeni cesarettir hepsini canı gönülden kutluyorum ama ilçede böyle bir gelişti. Etimesgut, Gölbaşı ve Polatlı genel merkezler sayın başkanların takdirleri böyleymiş böyle oldu. Gelecek günlere bakacağız.

BEN BU ŞEHİRDE DOĞRUM ALLAH ÖLÜMÜ DE BU ŞEHİRDE NASİP ETSİN

 

Allah bana ölümü de bu şehirde nasip etsin ben bu şehrin çocuğuyum bu şehirde doğdum. 10 yıl muhtarlık yaptım, oda başkanlığı, bu şehre bir şeyler katabiliyorsam esnafıma bir şeyler verebiliyorsam ne mutlu bana arkamdan da iyi andırırsam en büyük gurur da bu benim için. Kaymakam beyi araca alıyoruz bir minibüse bindiriyoruz kaymakam beye şehri gezdiriyoruz, sen vatandaşı dinle vatandaşla otur dolmuşta, Sayın Belediye Başkanımızı alıyoruz ticari taksi ile şehri geziyoruz bir taksi durağına gidiyoruz beraber kahvaltı yapıyoruz. İlçenin müftüsünü, İlçenin savcısını, İlçenin milli eğitim müdürünü, İlçenin emniyet müdürünü ticari taksilere aldık evlerinden aldık makamlarına da bıraktık. Taksi esnafının güvenilir oluşu, dolmuşçu esnafının toplum bazında nasıl çalıştığını bilin diye isterim ki diğer arkadaşlarımda çıksınlar esnaftan ziyade şehirde eksik olan bir ley varsa gözle görünen bu sonuçta şehrin mekanizmasında belediye başkanı var, kaymakam var iletebilirler. Bir gazeteci arkadaşlarımız istişare yapıp o konu üzerinde tartışabilirler bunun gibi ama malum tabii herkesin kendine göre bir yeteneği var herkesin kendine göre bir prensibi var. Ben zaman zaman ticaret odasına proje yapıyorum. Benim üyemin çok büyük bir kısmı ticaret odasına kayıtlı her ne kadar ticaret odasına kayıtlı olsun ama üyelerin bütün işlerini biz yapıyoruz. Şoförler odası başkanı biz ona her şekilde hizmet ediyoruz. Adam fırıncı ticaret odasına kayıtlı ama orada hiçbir alakası yok bana göre bu yanlış”dedi.

HBR-AYSUN YILMAZ BENLİ