• Dolar 6,8627
    Euro 7,774
  • Altın 396.959
    Bist 114809
  • 22° Ankara

CUMHURİYET KADINLARI POLATLI'DA

KIZILAY İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN SAHADA

ÇEVRE VE DOĞA POLİSLERİ GELİYOR

KURBAN KESİM ELEMANI KURSU BAŞLIYOR

POLATLI MÜFTÜLÜĞÜ DUYURDU

EMEKLERİ KÜL ETMEYİN!!!

Polatlı

Polatlı Haberleri

TEMMUZ MECLİSİNDE MASKE ZORUNLULUĞU

29.06.2020 09:53
TEMMUZ MECLİSİNDE MASKE ZORUNLULUĞU

Covid 19 salgını ile mücadele kapsamında meclis toplantılarının yapılması genelge ile yasaklanmıştı . Kontrollü normalleşme sürecine geçilmesi ile birlikte meclis toplantılarının sosyal mesafe ve maske kullanımı ile kontrollü bir şekilde yapılmasına izin verildi. Haziran ayında meclis toplantısı yapılmamıştı. Meclis Başkanı Mürsel Yıldızkaya uzun bir aradan sonra Polatlı Belediye meclisini 1 Temmuzda topluyor. Mecliste 21 madde görüşülecek

 

Gelinen aşamada kontrollü sosyal hayat sürecine geçilmiş ve Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde birçok alanda normalleşme adımları atılmaya başlanmıştır. Bu kapsamda, yaşanan olumlu gelişmeler neticesinde daha önce alınmış olan büyükşehir, il, ilçe belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclislerinin aşağıda belirtilen hususlara riayet edilmesi kaydı ile Haziran ayı toplantıları ile sonraki toplantılarına izin verildi.

 

MECLİSTE HERKES MASKE TAKACAK

  1. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 04/06/2020 tarihinde 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. ve 27. ve 72. maddelerine göre, Ankara Valisi Vasip ŞAHİN başkanlığında olağanüstü toplanarak İçişleri Bakanlığının “Yerel Yönetim Birimlerinin Meclis Toplantıları” konulu Genelgesi Meclis toplantılarının yapılacağı yerin girişine/görünür bir yerine COVID-19 kapsamında alınması gereken önlemlerle ilgili afişlerin (el yıkama, maske kullanımı ve meclis toplantısı yapılacak yerin içinde uyulması gereken kurallar) asılmasına. Meclis toplantılarının yapılacağı yerlerin/binaların girişlerinde kişilerin ateşlerinin ölçülmesine, ateşi 38 dereceden yüksek çıkan kişilerin içeriye alınmayarak tıbbi maske ile sağlık kuruluşuna başvurmasının sağlanmasına. Meclis toplantılarının yapılacağı binaların ve meclis toplantı salonlarının dezenfeksiyonunun sağlanmasına, özellikle meclis toplantısı yapılacak yerde her toplantıdan önce bu işlemin mutlaka yapılmasına. Uygun yerlerde el antiseptiği bulundurulmasına, Toplantı esnasında mesafe kuralına uygun şekilde oturum düzeni alınmasına.Meclis toplantılarının yapılacağı yerlere/binalara muhakkak maske takılarak girilmesine ve toplantılar esnasında maskelerin çıkarılmamasına. Meclis toplantılarının yapılacağı binaların ve meclis toplantı salonlarının doğal havalandırmasının sağlanmasına. Meclis toplantılarının yapıldığı yerlerde/binalarda ortak kullanım alanlarında (lavabo vb.) temizlik ve hijyen kurallarına uyulmasının sağlanmasına karar verilmişti.

POLATLI BELEDİYE MECLİSTE 1 TEMMUZDA TOPLANIYOR

Haziran ayında meclis toplantısı yapılmamıştı. Meclis Başkanı Mürsel Yıldızkaya uzun bir aradan sonra Polatlı Belediye meclisini 1 Temmuzda topluyor. Mecliste 21 madde görüşülecek.

İŞTE O MADDELER NELER?

Encümen Üyeliği" ile ilgili konunun müzakeresi.

"İhtisas Komisyonları" ile ilgili konunun müzakeresi

"Bilirkişi Seçimi" ile ilgili konunun müzakeresi

"2019 Yılı Faaliyet Raporu" ile ilgili konunun müzakeresi

"2019 Yılı Kesin Hesabı" ile ilgili konunun müzakeresi

"İsim Değişikliği" ile ilgili konunun müzakeresi.

"İptal-İhdas-Kadrolar" ile ilgili konunun müzakeresi.

"K Blok AVM 59 Nolu Bağımsız Bölüm" ile ilgili konunun müzakeresi.

"Kira Alacakları Hk." ile ilgili konunun müzakeresi.

"Çevre Temizlik Vergisi" ile ilgili konunun müzakeresi.

"Hayvan Pazarı Hk." ile ilgili konunun müzakeresi.

"İmar Plan Notu İlavesi" ile ilgili konunun müzakeresi.

14. "İlçemiz Zafer Mahallesinde "Yençok:Serbest" yükseklik kararı getirilen konut alanlarında saçak seviyesinin yeniden belirlenmesine ait imar plan not' ilavesi." ile ilgili konunun müzakeresi.

"İlçemiz İstiklal Mahallesinde "Yençok:Serbest" yükseklik kararı getirilen konut alanlarında saçak seviyesinin yeniden belirlenmesine ait imar plan notu ilavesi." ile ilgili konunun müzakeresi.

" Takas" ile ilgili konunun müzakeresi.

"Ücret Tarifesi Belirleme" ile ilgili konunun müzakeresi

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNA HAVALE OLUNAN

"2020 Yılında Yol Harcamalarına Katılım Payı Alınıp Alınmayacağı" ile ilgili konunun müzakeresi

"Oto Pazarı Kurulması" ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi.

"Kartaltepe AVM" ile ilgili konunun müzakeresi.

IMAR VE BAYINDIRLIK KOMISYONUNA HAVALE OLUNAN

"ilçemiz Beylikköprü Mah.173 Ada 71 Parsel ve Çevresine ait ENH Geçirilmesine Yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama imar Plan Değişikliği" ile ilgili konunun müzakeresi

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ