• Dolar 5.47
    Euro 6.19
  • Altın 229.75
    Bist 102960
  • 11° Ankara

BAYRAM HAVASINDA POLATLI MİTİNGİ YAPTILAR

ÇAY KIRSAL MAHALLERDE VATANDAŞLA DERTLEŞTİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK BUGÜN POLATLI'DA

DOWN SENDORUMLU ÖĞRENCİLERDEN ZİYARET

GELENEKSEL NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI

ÖZEL'DEN SİYASİLERE ÇAĞRI

Polatlı

Polatlı Haberleri

TOPLU TAŞIMADA RAKAMLARLA BİR YIL

08.11.2018 11:05
TOPLU TAŞIMADA RAKAMLARLA BİR YIL

Toplu taşımada rakamlarla bir yıl Başkan Tuna döneminde toplu taşımada hem sefer sayıları hem de hat sayıları arttı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın, Başkent ulaşımında aldığı reform niteliğindeki kararlar, rakamlarla ortaya kondu .Eymir, Bala , Polatlı , Elmadağ ile farklı 28 ayrı noktaya gerçekleştirilen yeni hat müjdeleri veren Başkan Tuna'ya teşekkür eden Başkentliler, şehir içinde keyifli ve modern seyahat keyfini yaşamaya başladı.

 

 Başkan Tuna döneminde toplu taşımada hem sefer sayıları hem de hat sayıları arttı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın, Başkent ulaşımında aldığı reform niteliğindeki kararlar, rakamlarla ortaya kondu.Büyükşehir Belediyesi Ego Genel Müdürlüğü Başkan Tuna'nın göreve gelmesiyle birlikte ulaşımda birçok yeniliğe imza attı:
24 saat kesintisiz ulaşım uygulaması başlatıldı.Ankara'da 28 yeni hat açıldı,
Başkent genelinde 900 sefer sayısı artırıldı,140 Kapalı Durak Montajı Yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, göreve geldiği ilk günden bu yana Başkent'te ulaşımın rahatlatılması adına uyguladığı reform niteliğindeki kararlar rakamlarla ortaya kondu.
Başkent'te vatandaşların toplu taşımaya yönlendirilmesi gerekliliğini yaptığı açıklamalarla sık sık dile getiren Başkan Tuna'nın, bu konuda aldığı kararların sonuçları da meyvelerini vermeye başladı.
28 YENİ HAT
Vatandaşlarla bire bir yaptığı görüşmelerde ve haftalık ilçe ziyaretlerinde ulaşım taleplerini tek tek not alan Başkan Tuna, "Vatandaşların özellikle yeni hatlar konusunda yoğun talepleri oluyor. Biz de bunları değerlendirerek, ihtiyaç olan noktaları tespit ediyor ve o noktalara yeni hatlar açıyoruz" dedi.
Eymir, Polatlı, Elmadağ, Bala ile farklı 28 ayrı noktaya gerçekleştirilen yeni hat müjdeleri veren Başkan Tuna'ya teşekkür eden Başkentliler, şehir içinde keyifli ve modern seyahat keyfini yaşamaya başladı.
SEFER SAYILARI ARTIRILDI
Ankara şehir merkezinde hizmet veren hatlarda gerek vatandaşlardan gelen talepler gerekse yolcu yoğunluk oranları bakımından yapılan denetim ve incelemeler sonucunda çeşitli hatlarda sefer sayıları artırımına da gidildi.
EGO genel Müdürlüğü tarafından birçok hatta toplam 900 sefer sayısı artışı yapıldı. Başkent'in dört bir tarafında toplu taşım araçlarını bekleyen vatandaşları da düşünen Büyükşehir Belediyesi, bu konuda da modern otobüs duraklarının bakım, tamirat ve sayılarının artırımını da ihmal etmedi. Tüm güzergahlar genelinde 140 modern kapalı durak montajına da imza atan Büyükşehir Belediyesi, bu konudaki çalışmalarını ihtiyaç duyulan noktalarda sürdürmeye devam edecek.
YOLCU SAYISI ARTTI
Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, vatandaşları toplu taşıma araçlarına özellikle de Raylı Sistemlere yönlendirmeye teşvik ediyor.
Başkent trafiğini daha da rahatlatma adına yapılan çalışmalar kadar toplu taşıma araçlarının kullanılması yönünde yeni projelere imza atılırken, günlük yolcu sayısındaki 70 bin kişilik bir artış dikkat çekiyor.

HBR-AYSUN YILMAZ BENLİ