• Dolar 5.88
    Euro 6.53
  • Altın 281.06
    Bist 94302
  • 24° Ankara

AYSEL DEMİR'DEN GAZETECİLERE JEST

EVSİZ CELAL ARTIK EMİN ELLERDE

ARDINDA 4 SAYFALIK NOT BIRAKARAK ÖLÜME GİTTİ

HASAT BAYRAMINA DAVET…

ŞEHİDİN NİŞANLISI GELİNLİKLE VEDA ETTİ

MÜLKİ AMİRDEN OKULLARA ZİYARET

Polatlı

Polatlı Haberleri

YAYA GEÇİTLERİ YENİLENİYOR

11.07.2019 09:56
YAYA GEÇİTLERİ YENİLENİYOR

Başkent’in hem daha estetik görünüme kavuşması hem de daha fonksiyonel olabilmesi için yaya geçitleri yenileniyor.Büyükşehir belediyesi 15 temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’ndaki yaya geçitlerini çift kompenantlı boya ile yeniden boyadı.

 

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent estetiğine yönelik çalışmalar kadar vatandaşların kullandığı yol ve geçitlerin işlevselliğini ön plana çıkaran uygulamaları teker teker hayata geçiriyor.

            Başkent trafiğinde hem sürücülerin hem de yayaların geçişlerini güvenli bir şekilde yapabilmesi için çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, yaya geçitlerini yeniden boyuyor.

YAYA GEÇİTLERİ ŞİMDİ DAHA BELİRGİN

            Büyükşehir Belediyesi ilk olarak 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’ndaki yaya geçitlerini daha belirgin kılan çift kompenantlı boya ile boyadı.

            Mevsimsel şartlara karşı dayanıklı olan boyalarla yaya geçitlerini boyayarak, yayaların gidiş ve gelişlerinin düzenli olmasını sağlayacak işaretler de koyan Büyükşehir Belediyesi, trafiği aksatmamak için çalışmalarını gece saatlerinde sürdürerek, Kızılay’dan sonra Sıhhıye ve ana arterlerde yaya geçitlerini boyamaya devam edecek.

 

HBR-AYŞE KÖKSAL