• Dolar 5.88
    Euro 6.53
  • Altın 281.06
    Bist 94302
  • 24° Ankara

AYSEL DEMİR'DEN GAZETECİLERE JEST

EVSİZ CELAL ARTIK EMİN ELLERDE

ARDINDA 4 SAYFALIK NOT BIRAKARAK ÖLÜME GİTTİ

HASAT BAYRAMINA DAVET…

ŞEHİDİN NİŞANLISI GELİNLİKLE VEDA ETTİ

MÜLKİ AMİRDEN OKULLARA ZİYARET

Polatlı

Polatlı Haberleri

YILDIZKAYA BELEDİYE DE KAÇ PERSONEL ÇALIŞIYOR TEK TEK AÇIKLADI

19.06.2019 10:46
YILDIZKAYA BELEDİYE DE KAÇ PERSONEL ÇALIŞIYOR TEK TEK AÇIKLADI

 

CHP Belediye Meclis Üyesi İhsan Şıracı geçtiğimiz mecliste Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıdlızkakaya’ya tasarruf kalemi olarak personelleri göstermişti. Polatlı Belediyesi personel sayısını sorarak “ personel çıkaralım demiyorum ama en azından artık alamayalım” demişti. Haziran ayı 3 bileşim birinci oturumunda ise Başkan Yıldızkaya personel sayısına ilişkin tek tek rakam verdi. Başkan Yıldızkaya “ personel çıkartmak bizim zihniyetimizde yok biz alırız siz çıkartırsınız aramamızdaki fark bu” karşılığını vermişti.

 

 

 

 

 

Haziran ayı 2. Bileşim birinci oturumunda arsa satışlarının tartışıldığı meclis toplantısında CHP Belediye Meclis Üyesi İhsan Şıracı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya Polatlı Belediyesinde çalışan personellerin sayısını sormuştu. CHP Belediye Meclis Üyesi İhsan Şıracı geçtiğimiz mecliste Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıdlızkakaya’ya tasarruf kalemi olarak personelleri göstermişti. Polatlı Belediyesi personel sayısını sorarak “ personel çıkaralım demiyorum ama en azından artık alamayalım” demişti. Haziran ayı 3 bileşim birinci oturumunda ise Başkan Yıldızkaya personel sayısına ilişkin tek tek rakam verdi. Başkan Yıldızkaya “ personel çıkartmak bizim zihniyetimizde yok biz alırız siz çıkartırsınız aramamızdaki fark bu” karşılığını vermişti.

ŞIRACI “PERSONELLERİ ÇIKARALIM DEMİYORUM AMA EN AZINDAN ARTIK ALMAYALIM”

CHP Polatlı Belediye Meclis Üyesi İhsan Şıracı “Ben size asıl tasarruf kalemini söyleyeyim. Gelirlerle birlikte yüzde 40’lık gelirleri oluşturan birimin personellerini de büyükşehire devrettiniz. Yüzde 40 personel büyükşehire devrettiğiniz halde şuan hala söylemiyorsunuz Polatlı belediyesinde kaç kişi çalıştığını. Asıl tasarruf kalemi o dur. Personelleri çıkaralım demiyorum ama en azından artık almayalım”iafelerine yer vermişti.

YILDIZKAYA “BİZ ALIRIZ SİZ ÇIKARTIRSINIZ ARAMIZDAKİ FARK O”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldzkaya ise Şıracı’nın eleştirilerine karşılık “ İşçi çıkarmak bizim zihniyetimizde yok, biz alırız siz çıkartırsınız. Aramızdaki fark o”demişti.

 

Polatlı Belediyesi Haziran ayı son toplantısında CHP Polatlı Belediyesi meclis Üyesi İhsan Şıracı’nın personel sayısına ilişkin eleştiri ve kaç personel çalışıyor? Sorusuna cevap gecikmedi. Başkan Yıldızkaya meclisin son oturumunda Polatlı belediyesinde kaç personel çalışıyor tek tek açıkladı.

 

BELEDİYEDE 718 ÇALIŞAN VAR

 

Başkan Yıldızkaya Polatlı belediyesinde çalışan memur, sözleşmeli personel ve kadrolu işçiler, temizlik işçileri ve diğer departmanlarda çalışan elman sayısının 718 olduğunu 85 işçinin de imar limited şirketinde çalıştığını mecliste kamuoyu ile paylaştı. Başkan Yıldzkaya “ Eskiden Polatlı belediyesi mücaviri hastane ile sanayinin çıkışı idi. Ama şu anda bizim hizmet sahamız bütün Polatlı. Buralara hizmet götürmek gerekiyor. Ama bir taraftan da bizim kaynaklarımız azaldı. İller Bankası payımızın yüzde 40’ı gitti, su gelirimiz komple gitti, bazı inşaat harç gelirleri gitti, otopark harç gelirlerimiz gitti, tabela vergilerimizin çoğu gitti. Biz bu kadar işi öbür türlü nasıl yapacaktık?

BİZ ELEMAN ÇIKARMAYIZ BİZ İSTİHDAM İÇİN UĞRAŞIRIZ

Bizim 142 adet memur arkadaşımız, 16 tane sözleşmeli personelimiz, 159 tane kadrolu işçimiz ve 171 tane temizlik şirketi elemanlarımız, 177 tane insan kaynakları, 49 tanede park bahçelerde çalışan arkadaşımız var. 718 Polatlı belediyesi çalışanı var. Bunlar ne iş yapar? Biz eleman çıkarmayız biz istihdam için uğraşırız. Etüt merkezi açmışız burada eğitimciler idari personel temizlik görevlisi dahil 30 çalışanı var. Kreş açmışız 20 çalışanı var. POTA diye bir birim kurmuşuz şu anda 10 çalışanımız var.

“BİZDE BANKAMATİK ÇALIŞANI DİYE TABİR EDİLEN BİR ÇALIŞAN HİÇ OLMADI, OLMAYACAK DA”

Bunun dışında bir de imar limited şirketimiz var. Polatlı belediyesinin iştirakidir ama Polatlı Belediyesi oraya bütçe ayıramaz. Benim geldiğimizde burada çalışan sayı 12 idi, şu anda şirket çalışanı 85 kişi. Şirketimiz çalışıyor, üretiyor, vergi ödüyor maaş ödüyor. Bizde bankamatik çalışanı diye tabir edilen bir çalışan hiç olmadı, olmayacak da.”

BELEDİYEYE PERSONEL ALARAK POLATLI’NIN İŞSİZLİK SORUNUNU ÇÖZEMEZSİNİZ

CHP’li Belediye meclis üyesi İhsan Şıracı : “ birkaç defa dediniz ki ‘gerekirse birim açarım oraya eleman alırım çalıştırırım. Çalıştırın. Belediye birim açtım diye alacağınız personel ancak belediyenin personel masrafını şişirir. Belediyenin personel masrafı çok belediye 40-50 trilyon personele masraf ödüyor. 112 trilyon gelir bütçesi olan belediyenin personel masraflarının bu kadar olması çok para. Belediyeye personel alarak Polatlı’nın işsizlik sorununu çözemezsiniz.”ifadelerine yer verdi.

HBR-AYSUN YILMAZ BENLİ