• Dolar 5.56
    Euro 6.17
  • Altın 270.06
    Bist 96427
  • 27° Ankara

30 BİN  DEKAR ARAZİ ZARAR GÖRDÜ VE HAYVANLAR SELE KAPILDI

CHP POLATLI'DAN, VEKİL KUŞOĞLU'NA TEŞEKKÜR

SEL SONRASI ŞEYHAHMETLİ'DE YARALARI SARDILAR

ÜSTÜN ''HAYVAN PAZARI KISKANDIRDI''

YAVAŞTAN KENT KONSEYİNE ÖNERİLER 

Ulaşımda zam istediler

Polatlı

Polatlı Haberleri

YILDIZKAYA "GÖNÜL DÜNYAMIZA IŞIK TUTAN BERAAT KANDİLİMİZ KUTLU OLSUN"

19.04.2019 10:54
YILDIZKAYA

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Beraat Kandiline ilişkin "Gönül dünyamıza ışık tutan Berat Kandilimiz tüm mübarek geceler gibi hepimiz için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Yaradanın affına sığınmak, bağışlanma dilenmek için bizlere fırsat sunan Berat Kandilimiz; aynı zamanda dargınlıkları ve küskünlükleri gidermek, gönülleri ve kırdığımız kalpleri onarmak için de büyük bir fırsattır"dedi.

 
 
 
 

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya vatandaşların Beraat Kandilini kutladı. Yıldızkaya kutlama mesajında "Tüm İslam alemi için tefekkür ve şükür vesilesi olan; bizlere ruhani bir arınma, aydınlanma ve hayat muhasebesi imkânı sağlayan mübarek Berat Kandili’ne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gönül dünyamıza ışık tutan Berat Kandilimiz tüm mübarek geceler gibi hepimiz için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Yaradanın affına sığınmak, bağışlanma dilenmek için bizlere fırsat sunan Berat Kandilimiz; aynı zamanda dargınlıkları ve küskünlükleri gidermek, gönülleri ve kırdığımız kalpleri onarmak için de büyük bir fırsattır.

Dünya hayatımızdaki değişim ve dönüşümün en önemli işaretini resmeden berat; iyiliğin ve güzelliğin önemini bizlere haber veren önemli bir müjdedir. Berat, nurlu gölgesi üzerimize düşmeye başlayan Ramazan ayına bizi hazırlayarak, diri bir zihin ve berrak bir gönülle aşama aşama kemale ulaştırır. Müminler bu gecede ibadet ile meşgul olup, bir yıllık ömürlerinin muhasebesini yaparak mükemmel bir insan, olgun bir Müslüman olmak için gelecek günlerine ve hayat tarzlarına bir düzen vermeye çalışırlar. Berat bizlere; hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı, affedilmenin yanında affedici olmayı, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu kazandırır.

Bu duygu ve düşüncelerle Berat Kandilimizin tüm İslam âleminin beratına vesile olmasını diliyor; tüm dünyada dostluğun ve iyiliğin hakim olmasını, bu mübarek gecenin Polatlımıza ve hemşehrilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Dualarımız müşterek, kardeşliğimiz daim, Berat Kandilimiz Mübarek olsun"ifadelerine yer verdi

HBR-AYŞE KÖKSAL