• Dolar 5.83
    Euro 6.63
  • Altın 251.75
    Bist 93809
  • 28° Ankara

YAZARLAR

Tüm Yazıları Süleyman Hür

BİR BAŞKADIR MEMLEKETİM

09.04.2019 09:59

Evet değerli dostlar seçime aylar kala konuşulmaya, eleştirilmeye ve tek muhabbetin seçim olduğu zamandan bugüne gelerek oylarımızı kullanarak seçimimizi yapmış bulunmaktayız. İyisi kötüsü veya şu daha iyi bu daha iyi söylemlerde bulunarak konuşmak ne kadar doğrudur sizin takdirinizdir. Ancak kazanan insanlık olsun kazanan Türkiye olsun ve kazanan memleketimiz olsun. Her şey memleket sevdası sevgisi ve saygısı içindir. Seçimlerimizde hem muhtarlarımızı, hem belediye başkanlarımızı hem de büyükşehir başkanlarını seçerek verilen oylar neticesinde görevi hak etmişlerdir. Seçim öncesinde söylenen ağır sözler ithamlar ve daha neler neler söylemler gün gelir söyleyenin diline dolanıverir. Her zaman dediğimiz gibi kazanan sadece insanlık olsun. Ne üzmeye ne üzülmeye nede ara açmaya gerek yok. Dava dersin savunursun, partim dersin önde gidersin lakin şunu unutmayalım ki günümüz zamanında her parti ve parti liderleri arasında husumet yoktur. Hukukun kol gezdiği memlekette kimse kimsenin ne hanesine nede asaletine laf edemez. Elbet karşılığı cezai işlem olarak karşısına çıkacaktır. Küçük yerlerde seçim öncesi izlenimlerimle çok sayıda muhtar adayları olmakla beraber köylünün kimi seçmesinde de epey zor durum yaşatmıştır. Ufak yer olunca herkes herkesi tanır veya akrabası çıkar. İyi olan kazansın denir lakin arkadan sırta bıçaklar sokulur aralar açılır herkes kendi gölgesinin izine düşer. Sonunda kaybetmek de kazanmak da insan içindir. Yaşadığımız hayat birle kazanç dünyası değil midir? Bu dünyada ne kadar iyi isen hayırlı isen ahrette mükafatını alacaksın. O yüzden seçim yarışında kimsenin kalbini kırmaya gerek yoktu. Ama bu söz yabana atıldı tabiri caizse ve herkes işine geleni yaptı. Bilançoya baktığınızda ise sonu hüsran.

Bence seçim bir yarıştır evet doğru ve her adayın kendine has yapmak istediği projeleri vaatleri var. Pekala seçim sonunda kazanamadığı için ne yapıyor karalar bağlayıp oturuyor mu, yada oy vermeyenlere suratımı asıyor. İyide güzel kardeşim senin sevdan seçimi kazanmak mıydı? yoksa bulunduğun köye, mahalleye, ilçeye hizmet sevdası değil miydi? Kaybetmiş olabilirsin dedik ya yarış diye ama projelerini ortak olarak bulunduğun yere yansıtmak için mücadeleye devam et. İlla bunu yapmak yaptırmak için koltuğa oturman makama gelmen gerekmez. Seçilen vatandaşa hem hayırlı olsun de hem de projelerin için ortaklık eli sıkış. Sıkış ki kazanan sen ol, insanlık olsun ve güzel memleketim olsun. Çünkü bir başkadır benim memleketim. Seçim öncesinde verilen vaatler seçim sonrası masaya yatırılmış olsa ortaya öyle güzel şeyler çıkar ki. Tabiri caizse dondurma üstü kaymak gibi olur. İşte böyle yapılır ise hem dostluk kazanır hem seçilen ve seçilemeyen kazanır hem de şehir, köy, kasaba kazanır. Uzun lafın kısası herkes kazanır. Kaybeden olmaz.

Kıymetli okuyucularım şehrimizde de seçim yarışında bulunan adaylarımız vardı. Halkımız seçimini yaptı ve mevcut belediye başkanımızı tekrar makama layık görerek göreve tekrar edildi. Ben istiyorum ki şehrimiz günden güne ismini duyursun sosyal faaliyet, kültürel yönde projelerle. Belki de keşfedilmemiş mücevherlere sahibiz belki de günyüzüne çıkmayı bekleyen şaheserlere sahibiz. Bunlar keşfedilsin diye elimizde bulunan hakkımızı kullandık. Umuyoruz ki her şey önceliğimiz olsun şehrimiz için olur. Genelden yerele tek isteğimiz kardeşlik bozulmadan aynı yolda yürümek, gönül istiyor ki camı kırmadan parça etmeden takmak ve kalp diyor ki tek yaradanın yaradılanı olmak. Velhasıl artık gündemimiz seçim polemiğinden en kısa zamanda uzaklaşarak projelerle güzel inşalarla ve yüz güldüren anları konuşmuş oluruz. Kıssadan hisse memleket bizim biz memleketin…

  1. ve sağlıcakla kalınız.

Gündem Haberleri

Güncel

Müzede Doludizgin Hafta

Güncel

Yenimahalle'de Yaz Okulları Start Verdi

Güncel

KEÇİÖREN BELEDİYESİ İLÇE GENELİNDE ASFALTLAMA ÇALIŞMASI BAŞATTI

Güncel

Çankaya'da Köşe Bucak Temizlik

Güncel

SEYAHAT SİGORTASI ZORUNLULUĞUNU SORDU

Güncel

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN BAŞ SAĞLIĞI

Güncel

Yenimahalle'de İlaçlama Sürüyor

Güncel

Yenimahalle'nin Melekleri Kupaya Doymuyor

Güncel

KEÇMEK YAZ KURSLARI BAŞLIYOR

Güncel

ALTINOK'TAN EVLENEN ÇİFTLERE DÜĞÜN HEDİYESİ

Güncel

Çankaya'da Afrika Birliği İçin 35 Ağaç

Güncel

Yaz Spor Okullarına İlk Günde Yüzlerce Başvuru